W współczesnych czasach istnieje dość sporo możliwości na zajście w ciążę, jeśli naturalne środki nie wystarczają. Przykładowo inseminacja, czyli wprowadzenie nasienia partnera albo dawcy do narządów rodnych kobiety. Jednakże najpopularniejszą metodą zajścia w ciążę i najskuteczniejszą jest metoda zapłodnienia in vitro. Leczy ona wiele schorzeń niepłodności, a nowoczesna medycyna daje coraz lepsze możliwości oraz daje niesamowitą efektywność.

In vitro technicians at work

Autor: Luigi Guarino
Źródło: http://www.flickr.com
In vitro działa na zasadzie zainicjowania zapłodnienia poza organizmem kobiety i w kolejnym etapie wytworzeniu się zarodków i podaniu ich do macicy. Proces zapłodnienia in vitro zaczyna się od wywołania w jajnikach kilkunastu komórek jajowych, przez sztuczne informacje od hormonów. Gdy jajeczka urosną do optymalnej wielkości następuje ich pobranie. Następnie należy zrobić zapłodnienie pozaustrojowe, czyli dodać do komórek jajowych plemniki. Odpowiedni proces zapłodnienia pozwala na optymalny podział komórek. Po wyznaczonym czasie należy podać zarodki do ciała kobiety. Dalsza część jest już normalna, a to, czy zapłodnienie in vitro pomoże zależy od kilkunastu kwestii, w dużej mierze od wieku kobiety, ile waży, czy chorowała, jak również od jakości plemników partnera.

Rząd Polski dofinansuje zapłodnienie in vitro. W ramach owego programu na dofinansowanie in vitro, pary ma możliwość skorzystania z aż trzech starań procesu zapłodnienia pozaustrojowego. Refundowana jest praktycznie większość kosztów leczenia in vitro (przeczytaj szczegóły). W obręb tego dofinansowania wchodzą porady lekarskie, badania i samego mechanizmu zapłodnienia in vitro, czyli zabiegi wszystkiego rodzaju: punkcja, biopsja oraz przeniesienie zarodków.

Para musi jednak liczyć z innymi wydatkami, chociażby tylko powiązanymi z dostaniem się do programu. Rozmowy i badania nie są refundowane przez Ministerstwo, a ich koszt oscyluje w granicach tysiąca złotych. Poza tym samemu trzeba kupić odpowiednie lekarstwa niezbędne do stymulacji owulacji. Jest to wydatek rzędu od dwóch do pięciu tysięcy złotych.

Jeśli odkryte przez Ciebie w tym miejscu porady okazały się zbyt skąpe, to ta wskazówka z www (https://stomatologia-mulawa.pl/personel-natalia-augusciak-dzioba/) niechybnie będzie godna Twojej uwagi.

Jednak gdy para jest zdeterminowana na zapłodnienie in vitro, bo nic innego nie pomogło, z pewnością będą to dla niej małe sumy związane z przyjściem na świat dziecka (więcej: ).