Łysienie powoduje duże kompleksy zarówno u mężczyzn, jak również u kobiet. Niektórzy łysieją już za młodych lat i szukają pomocy w tego typu sytuacjach. Nie chcą wszak pogodzić się z taką sytuacją.

jedzenie latem

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com
dentysta

Autor: Greg Sykora
Źródło: http://www.flickr.com
Łysienie androgenowe, które jest jednym z częstszych typów łysienia wystąpić może zarówno u pań, jak również u mężczyzn. Jednak u mężczyzn występuje o wiele częściej. Podłoże genetyczne (nieinwazyjny test prenatalny) jest tutaj wymieniane, jako przyczyna takich problemów. Łysienie zacząć może się już w bardzo wczesnym wieku, nawet gdy się jest nastolatkiem. Rozpoczyna się zwykle cofaniem się linii włosów na skroniach i na czole, jak również przerzedzeniem włosów na czubku głowy.

Jeżeli chcesz wyszukać materiały na ten temat, to przejdź tutaj i przejrzyj pozostałe informacje odnośnie przedstawianego zagadnienia.

Później problem jest coraz bardziej widoczny oraz ubytki włosów stają się większe.

Nie ma tak naprawdę jednej niezawodnej metody, która przeciwdziałałaby takim objawom. Natomiast bez wątpienia lepsze efekty możemy otrzymać, gdy zaczniemy coś z tym robić jak najwcześniej. Transplantacja włosów daje świetne efekty, natomiast bez wątpienia do tanich nie należy. Jest to zabieg chirurgii plastycznej, jaki polega na przeniesieniu mieszków włosowych z jednej części ciała, w miejsce, jakie pozbawione jest owłosienia. Na pewno mamy w taki sposób bardzo naturalny wygląd włosów. Kolejnym sposobem leczenia jest podawanie estradiolu, to znaczy hormonu, jaki jest w stanie zmniejszyć wypadnie włosów.

poza tym jest także na rynku wiele leków, oraz środków kosmetycznych, jakie w mniejszym lub większym stopniu pomogą w sytuacjach zbyt dużego tracenia włosów. Być może w przyszłości zostaną wymyślone jeszcze inne sposoby na to, aby takim problemom zaradzić.