Apteczka domowa jest niezwykle ważna więc warto zadbać o jej poprawne wyposażenie.
Dzięki niej przygotowani będziemy na okoliczności, które mogłyby zaskoczyć nas.

leki

Autor: Nicolas DECOOPMAN
Źródło: http://www.flickr.com
usługi
Rzecz jasna, jeżeli cokolwiek niedobrego dzieje się ze zdrowiem, należy udać się do lekarza, jednak zdarzyć mogą się sytuacje, w jakich albo poradzimy sobie sami, albo musimy zaczekać z wizytą. Wtenczas dobrze przyszykowana domowa apteczka jest istotnie pomocna. Pamiętajmy o umiarze. Niekiedy lokujemy w niej leki, jakie są kompletnie nieprzydatne oraz nie użytkujemy ich aż do upłynięcia terminu ważności.
Domowa apteczka winna być zbawieniem w pilnych przypadkach a także urazach. Stąd też niezbędne będą bandaże. Przydatne będą na pewno gazy, wszelkiego rodzaju plastry (vivamedica.pl/kinesiotaping), kompres jak też kompresy jałowe. Do przemywania a także czyszczenia będziemy potrzebować też wody utlenionej bądź gencjany. Warto nie pominąć też spirytusu . W domowej apteczce muszą też znaleźć się balsamy, jakie pomogą w wypadku oparzenia bądź nagłego bólu. Trzeba także zaopatrzyć się w plastry (http://www.medycynanaturalna.pl/g,8-plastry_oczyszczajace,1) rozgrzewające. Prócz panaceów oraz opatrunków w domowej apteczce powinny się znaleźć rękawiczki jednorazowe, nożyce a także ciepłomierz. Trudno przewidzieć wszelkiego typu zatrucia – laksację, wymioty albo inne niedomagania. Jeszcze trudniej jest wyruszyć do medyka w czasie wystąpienia takowych objawów. Z tej przyczyny krople żołądkowe w apteczce domowej zawsze są świetnym pomysłem.

Należy raz na kilka miesięcy wykonywać gruntowny przegląd posiadanych rzeczy. Jeżeli data przydatności któregoś z nich już minęła, powinno się wyrzucić takie lekarstwa do specjalnych koszyków, które umieszczone są w aptekach.