Dzisiaj trudno sobie wyobrazić chirurgię oka bez lasera. Jest aseptyczny a także dokładny. W ułamku chwili likwiduje komórki, na które został nacelowany – unicestwiana tkanka zwyczajnie wyparowuje.

herbaty
Żadnej krwi, żadnych defektów sąsiednich tkanek.

Czy stworzone na stronie (http://www.beskidmed.pl/okulista-zory/) teksty przypadły Ci do gustu? Masz ochotę na kolejne? Zatem chcemy Cię poinformować, że już czekają na Ciebie rzetelne wątki.

Możemy nim korygować wady wzroku, leczyć kataraktę, jaskrę a także schorzenia siatkówki. A do dokonania zabiegu zazwyczaj starczy znieczulenie oka kropelkami.

Produkty z dużą zawartością wapnia, osteoporoza

Autor: Primavika
Źródło: Primavika
Leczenie siatkówki oka. Gdyby nie laser, nie dałoby się również powstrzymać utraty wzroku spowodowanej zmianami w siatkówce oka. W większości wypadków są to zmiany na tle cukrzycy. Początkowo choroba powoduje uszkodzenie drobnych naczyń siatkówki, czego efektem jest powstanie obszarów niedokrwienia. Konsekwencją tego są proliferacje naczyń, jakim akompaniują nawracające krwawienia oraz odwarstwienie siatkówki oczu.

Chcesz zobaczyć inne tego rodzaju bogate w informacje materiały? Jeżeli tak, to zobacz ofertę na witrynie (https://medimix.pl/artykuly-medyczne), która bez cienia wątpliwości zawiera ważne dane!

Ujawnienie się zmian wskazujących na rozpoczynające się niedotlenienie siatkówki oczu, co w przyszłości zagraża powstaniem nowych nieprawidłowych naczyń a także wylewów do ciała szklistego, wskazana wtenczas jest operacja laserowa oczu cena jakiej jest całkiem wysoka. W przypadku małych zmian wykonuje się fotokoagulację ogniskową, jakiej zamiarem jest bezpośrednie zniszczenie nadszarpniętych fragmentów układu naczyniowego dna oka. Przy zmianach w wyższym stopniu zaawansowanych stosowana bywa fotokoagulacja rozsiana. Zależnie od wariantu zabiegu i części oka, która ma zostać mu poddana, stosuje się lasery o różnej długości fal.

Do operacji siatkówki z przyczyn powikłań cukrzycy jak też schorzeń naczyniowych służy laser argonowy. Najwięcej operacji realizowanych jest za pomocą lasera excimerowego. Stosuje się go do zabiegów korygujących krótkowzroczność, nadwzroczność oraz astygmatyzm.