Jedną z groźniejszych a także popularniejszych chorób oczu bywa zaćma. Na szczęście można ją usunąć, jeżeli będzie odpowiednio wcześnie zdiagnozowana. Nie wahajmy się zatem oraz operujmy zaćmę.

skóry

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
Na zaćmę zapadają głównie osoby starsze. Nie musi wszakże tak być. W dowolnym wypadku, gdy jest ona spostrzeżona przez lekarza, musimy ją usuwać. Zaćmę leczy się operacyjnie. Leczenie – kliknij – zaćmy bywa proste oraz coraz mniej niebezpieczne dla pacjenta. Sama operacja trwa tylko kilkanaście minut. Zaćma usuwana jest zwykle w trybie ambulatoryjnym, to znaczy, iż nie musimy spędzać kilku dni w szpitalu, nasze życie natomiast nie ulega nagłym przemianom. Rzecz jasna po takim zabiegu należy pamiętać o odwiedzinach kontrolnych, by okulista mógł upewnić się, czy wszystko przebiega właściwie.
Operacja polega na wszczepieniu zdrowej, sztucznej soczewki w miejscu chorej. Sztuczne soczewki są coraz doskonalsze. Są głównie bardziej trwałe. Coraz dokładniej również naśladują czynności prawdziwej soczewki. Po profesjonalnie wykonanym zabiegu pacjent powoli zauważa coraz więcej. Do spoglądania z daleka nie potrzebuje więcej okularów, ale do patrzenia z bliska tak, ponieważ nie ma akomodacji w oku ze sztuczną soczewką. Jak zatem widać, leczenie zaćmy jest niezwykle mało ryzykowne, ale zaiste skuteczne. Medycyna nie potrafi jeszcze zapobiegać tej popularnej przypadłości, jednak efektywnie ją likwiduje.

Z tego choćby względu dobrze jest udać się na operację usunięcia zaćmy po to, by widzieć więcej a więc żyć łatwiej. Bez względu na fakt, ile mamy wiosen.