Przed tym dylematem stanie każdy z nas – i nie tylko w sytuacji, kiedy ni stąd ni zowąd zachorujemy. Oferta farmaceutyczna jest dziś niesłychanie bogata.
Niektórzy być może nie przymocowują szczególnej wagi do tego, w której aptece zaopatrują się w lek, ale może to być wielki błąd.

depresja

Autor: Raymond Bryson
Źródło: http://www.flickr.com

Wszak od farmaceutów, niemal w równym stopniu co od lekarzy, zależy życie oraz zdrowie (polecamy potas tabletki musujące) nasze i naszych bliskich. Farmaceuci realizują recepty zaordynowane przez medyków, lecz też wydają leki bez przepisu i pozostałe mikstury. A wszyscy pragniemy, ażeby do naszych rąk trafiały jedynie te właściwe produkty.
Przy doborze apteki na początek powinniśmy zapytać o zdanie rodzinę, przyjaciół czy sąsiadów. Być może mają oni wypróbowane placówki, które mogą nam polecić. Ciekawe opinie o aptekach odnaleźć możemy też w Internecie. Pacjenci ochoczo dzielą się swoimi doświadczeniami, tak tymi pozytywnymi, jak też negatywnymi. Gdy już sami wyruszymy do danej apteki (opis collaflex), warto kierować uwagę na parę rzeczy. Przede wszystkim na obsługę, na to przykładowo czy personel jest fachowy, czy farmaceuci chętnie odpowiadają na pytania oraz służą radą przy wyborze konkretnych preparatów. Częstokroć wszak wybieramy się do apteki znając jedynie objawy choroby i mamy nadzieję, iż farmaceuta podsunie nam dobry lek bez konieczności odwiedzin u medyka. Dobry farmaceuta powinien nie tylko posiadać całościową wiedzę na temat sprzedawanych leków, ale także być cierpliwą oraz życzliwą osobą.

Do apteki nierzadko trafiają osoby starsze bądź chore, do każdej trzeba podejść z sercem. Dużym plusem będzie również, jeśli apteka jest znakomicie wyekwipowana.