Do uleczenia nie każdej przypadłości trzeba iść do szpitala. Z wieloma możemy radzić sobie samodzielnie za pomocą domowej apteczki albo podstawowych lekarstw zakupionych w aptece.

Jeśli jednak nasza przypadłość to coś trochę poważniejszego, to powinniśmy wcześniej udać się do swej przychodni.
zabieg

Autor: Perspecsys Photos
Źródło: http://www.flickr.com
W tamtym miejscu spotkamy się z lekarzem POZ, zatem lekarzem pierwszego kontaktu. On może pomóc nam przy wszelkiego typu podstawowych przypadłościach i (w razie potrzeby) skieruje nas do doktora o konkretnej specjalizacji, na przykład chirurga czy też neurologa. Należałoby tutaj wspomnieć, że lekarz medycyny rodzinnej czy internista to specjalizacje lekarskie, czyli wyszkolenie danego fachowca.

Jeśli opisywany wątek jest dla Ciebie ciekawy, to kliknij i przeczytaj, jakie zagadnienia ma porządna treść (https://www.gaster-sol.pl/pl/o-soli/magia-soli/sol-w-przyslowiach) – zapewne materiały tam zamieszczone są tak samo zajmujące.

Z innej strony lekarz POZ czy też lekarz podstawowej opieki zdrowotnej to jedynie pełnione przez niego funkcje. Jeżeli interesuje Cię lekarz rodzinny Bolesławiec to miasto, w którym go znajdziesz. W praktyce mógłby to być internista czy też lekarz medycyny rodzinnej.

Aby umówić się na konsultację, często wystarczy jedynie wykonać telefon do rejestracji. Warto dodać, że w przychodni, w jakiej pracuje lekarz rodzinny, często są także gabinety lekarzy innych specjalizacji. W tego typu sposób pacjent może stosunkowo szybko załatwić parę spraw zdrowotnych jednocześnie. Należałoby tutaj dodać, że lekarz rodzinny widzi swojego pacjenta całościowo, uwzględniając stanu kompletnego ciała, psychiki i społecznego takiego chorego.

Jeżeli jest nim osoba mająca ból głowy czy z osłabieniem, doktor domowy przeprowadza ogólną kontrolę oraz ew. kieruje do konkretnego doktora.