Zmysł wzroku to ludzki najbardziej cenny zmysł, ale istnieją różne jego dysfunkcje. Jedni są dalekowidzami, pozostali cierpią na krotko widzenie. Ponadto inni nie odróżniają kolorów.

Istnieje tego typu dolegliwość, która znacznie komplikuje normalne działanie osoby ludzkiej. A co to takiego?

znieczulenie

Autor: Hot Gossip Italia
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy lepiej widzisz o zmroku oraz w zachmurzone dni, możesz podejrzewać u siebie dysfunkcję, którą można by leczyć. Leczenie zaćmy opiera się na wymianie w sposób operacyjny swej soczewki naturalnej na soczewkę sztuczną. Leczenie zaćmy to zabieg operacyjny i należy go wykonać natychmiast, kiedy zaćma zacznie komplikować funkcjonowanie. W przeszłości istniał taki przesąd, iż leczenie zaćmy należy rozpocząć dopiero wtenczas, kiedy dojdzie do zupełnego zmętnienia soczewki. Obecnie leczenie zaćmy prowadzi się w jakimkolwiek stadium choroby. Zabieg takowy jak leczenie zaćmy jest bardzo łatwy i trwa około 20-25 min. Można by go wykonać w warunkach ambulatoryjnych albo w szpitalu. Taki pobyt zajmuje wtenczas ok.

Ekscytuje Cię opisywany tu materiał? Jeśli tak, warto zobaczyć tutaj (https://fabrykaoptyka.pl/) inne wartościowe teksty, ponieważ one również są godne zainteresowania.

3 dni.

Leczenie zaćmy za pośrednictwem zabiegu chirurgicznego przeprowadza się pod anestetykiem punktowym, przykładowo za pomocą kropelek. Następnie chirurg okulista zakłada na górną oraz dolną powiekę klamrę podtrzymującą, potem wykonuje 3-4 mm nacięcie oka. Za pośrednictwem przyrządu przypominającego pisak zakończony cienką, krótką igłą wsuwa do środka oka sztuczną soczewkę. Zazwyczaj taka soczewka, jaką używa się przy zabiegu leczenie – wejdź – zaćmy jest stworzona z hydrożelu lub silikonu.

Końcowy moment zabiegu leczenie zaćmy to uszczelnienie rany na gałce ocznej lub może także wydarzyć się, że okaże się konieczne założenie pojedynczego szwu. Na sam koniec lekarz zakłada na oko wyjałowiony opatrunek.