Duży odsetek rodaków posiada jakiekolwiek pojęcie o ratowaniu ludzkiego życia, gdyż lekcje z pierwszej pomocy są obowiązkowe na zajęciach na prawo jazdy i często w szkołach w ramach przeróżnych lekcji.
Jednak, jeśli spytać kogoś czy umiałby zachować trzeźwość myślenia w chwili wypadku w miejscu pracy albo samochodowego, to mało kto będzie przekonany o własnych umiejętnościach.

herbaty

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
kurs pierwszej pomocy łódź

Autor: Hästens
Źródło: Hästens
Bierze się to z tego, że kilka godzin kursu kilkanaście lat temu, nie daje nam podstawy, żeby bardzo wierzyć we własne umiejętności. Poza tym po latach zapomina się o wielu rzeczach i mało kto pamięta dokładne wskazówki z zajęć. Wobec tego trzeba odświeżyć swoją pamięć i namówić do tego bliskich oraz znajomych. Nigdy nie jesteśmy pewni, w jakim momencie przyda nam się taka wiedza. Niejeden z nas liczy na to, że nigdy nie będzie musiał ją spożytkować, ale któż może wiedzieć, czy dzięki niej nie uratujemy ludzkiego życia. Jeśli więc jesteśmy z centralnej naszego kraju i chcemy zapisać się na kurs pierwszej pomocy Łódź jest idealnym miastem, żeby odświeżyć swoją pamięć. Nauczymy się nie tylko różnego rodzaju opatrunków, ale również metody masażu serca czy sztucznego oddychania. Jeżeli ostatni kurs mieliśmy dawno temu, to z pewnością zadziwią nas nowe manekiny szkoleniowe.

Dziś czymś normalnym jest już, że nie uczy się tylko teorii, ale kładzie się nacisk w głównej mierze na praktykę, żeby w momencie zagrożenia zareagować instynktownie według zapamiętanych mechanizmów. To może uratować komuś życie.