Promienny uśmiech odsłaniający białe zęby to nie tylko przymiot człowieka sukcesu, ale i mrzonka niejednej kobiety.
Zapobieganie próchnicy jak też pozostałym chorobom zębów polega zawsze na tym samym – najważniejszą rolę gra tu codzienna higiena uzębienia.

klinika stomatologiczna

Autor: Sxc.hu
Źródło: Sxc.hu
Ważne jest także zmniejszenie spożycia produktów mieszczących cukier, jako że jest on głównym pożywieniem bakterii próchnicotwórczych. Codziennym i znanym od lat zabiegiem jest szczotkowanie ząbków szczoteczką oraz pastą przez około trzy minuty – co najmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Możemy używać szczoteczki elektrycznej czy też ręcznej, wybór zależy od naszych preferencji – dentyści mówią, że każda z nich bardzo dobrze spełnia swe zadanie, jeżeli tylko myjemy ząbki odpowiednio długo jak też wykonujemy to dokładnie.
Zielone jabłka, dieta

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Szczoteczkę powinno się wymieniać co kwartał, ponieważ po tym czasie traci ona swoje pierwotne własności, włosie odkształca się oraz gorzej czyści uzębienie. Mnogie mikroorganizmy razem z cząsteczkami jedzenia zbierają się też na języku i tworzą osad, jaki powinniśmy wyeliminować. Niektóre szczotki do zębów(polecamy endodoncja kraków) mają na główce ponadplanową powierzchnię czyszczącą, jaka określona jest właśnie do tego celu. Szczoteczka jednak nie oczyści dokładnie wszystkich przestrzeni międzyzębowych, szczególnie, kiedy zęby znajdują się bardzo blisko siebie. Do takich zadań służy nić dentystyczna, nierzadko fluorowana, jakiej używamy przed lub po szczotkowaniu ząbków.

Każdą przestrzeń międzyzębową trzeba czyścić nieużywaną częścią nici, aby nie przenosić mikroorganizmów w następne miejsca. Klinika stomatologiczna (sprawdź) to miejsce, jakie powinniśmy odwiedzić co najmniej raz na pół roku.