Mieszkamy w dniach, kiedy brak nam czasu na spanie. Dopomagamy sobie wtenczas jakimikolwiek napojami energetyzującymi lub na co poniektórych też pobudzająco działa szklanka małej czarnej. Są smakosze takiego napoju, jednak nie wszyscy wiedzą, że częste picie tego napoju mogłoby nam zaszkodzić.

mieszkanie - panorama

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Choć specjaliści twierdzą, iż szkodliwość kawki to mit.
kawa

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Przez bardzo długie lata kawa (warto poznać okazję na – kawa jednorodna) była posądzana o to, iż wywołuje odwodnienie, dolegliwości serca i wrzody żołądka. Zawsze małą czarną pili wyłącznie dorośli, jednak specjaliści udowodnili, że mała czarna jest bardziej bezpieczna niż sądzono. Mówi się, że kawa odwadnia człowieka. Faktycznie ma funkcjonowanie moczopędne, ale informacja, iż kofeina działa jak mocny diuretyk jest niezwykle wyolbrzymiona. Niektóre badania pokazały, iż spożycie kawy przed wysiłkiem fizycznym nie tylko nie odwadnia, ale także zwiększa wydolność. Sądzi się, iż spożywanie kawy grozi zawałem serca. Wiemy jednak, iż oskarżanie kawy o powstawanie chorób serca nie ma oparcia w badaniach naukowych. Z obserwacji chińskich uczonych okazuje się, iż spożywanie kawki nie zwiększa ryzyka dolegliwości mięśnia sercowego, a mądre jej picie nawet zniża niebezpieczeństwo tego typu dolegliwości.
Picie kawki na pewno polepsza koncentrację. Kofeina zezwala przywrócić naturalne funkcjonowanie mózgu, gdy bywamy przemęczeni i mózg działa wolniej niżeli zwykle. Kawę można by wykorzystywać, aby bezproblemowo dotrzeć na miejsce.

Brytyjski eksperyment udowodnił, że zmęczeni kierujący, którzy wypili szklankę kawki robili na symulatorze mniej pomyłek niżeli ci, którzy kawy nie spożyli. Kawę można parzyć na wszelkie metody np.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej wiadomości na opisywany temat, to odnajdziesz je niewątpliwie po przejściu do źródła (https://apteka.sloneczna24.pl/blephaclean-chusteczki-hypoalergiczne-do-higieny-powiek-20-sztuk.html) – tam są one bardzo interesujące.

z ekspresu. Tego typu po turecku zawiera najwięcej kofeiny.