Brak ząbków to problem nie jedynie estetyczny. Jak udowodnili brytyjscy badacze, osoby z niekompletnym uzębieniem będą mniej pewne siebie, unikają towarzystwa a także mają kłopoty z układem pokarmowym.

para

Autor: Yugank Singhal
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem strata już jednego zęba spowodować może przemieszczenie jak też uszkodzenie pozostałych. Należy systematycznie uzupełniać ubytki w uzębieniu. Które wybrać rozwiązanie? Najbardziej wygodne wydają się implanty (dużo informacji – https://www.lomza.centrumdemed.pl/demed/implanty-zebow/) zębów. Nowoczesny implant to sztucznie zbudowany korzeń. Jest zbudowany z tytanu, zatem metalu bardzo dobrze tolerowanego przez ciało człowieka, dzięki temu prędko integruje się z kością a w przeciągu kilku miesięcy zrasta się z nią na stałe.
Korony zaś to bardzo prosty sposób na uzupełnienie deficytów i uszkodzeń zębów. Korony możemy mocować na pozostałościach ząbka (jeśli jest on zdrowy). Poddaje się go najpierw szlifowaniu, zaś następnie nakleja na niego ładną koronę, której odcień dobrany będzie do innych zębów. Z pomocą koron można też zabezpieczyć ząbek po leczeniu kanałowym albo uchronić go przed złamaniem. Korony można umieszczać implanty zębów (skorzystaj z promocji na higienizacja zębów kraków) czy też specjalnych mostkach protetycznych (celem uzupełnienia większej liczby brakujących zębów). Most po obu stronach osadza się na zdrowych zębach bądź implantach, a lukę po usuniętych ząbkach wypełniają tak zwane przęsła, które składają się ze sztucznych zębów.

Standardowe, wyjmowane protezy całkowite to z pewnością dobre rozwiązanie pod względem kosztów. Niestety, komfort ich użytkowania jest nieduży, a przywyknięcie do nich wymaga czasu.