Czy pamiętasz, że tak zwany karbon aktywny jest znany ludziom już od czasów ojca współczesnej medycyny – Hipokratesa? My, ludzie żyjący już w większym stopniu cywilizowanych czasach w ujęciu medycznym znamy węgiel przede wszystkim w celu ukojenia bolącego żołądka, wszakże posiada on również inne swoje zastosowania.

Jakie?
pomidorki

Autor: Christian Kadluba
Źródło: http://www.flickr.com
Karbon jest tzw. sorbantem, zatem tzw. „pochłaniaczem”. Dzięki swojej wewnętrznej budowie węgiel mógłby pochłonąć wszelkie substancje o wielkości do 20% masy takiego karbonu. A jakie to mogą być substancje? Otóż potrafią to być różne związki organiczne, jakie są w spożywanym poprzez nas jedzeniu oraz piciu. Mogłyby to być więc wszelkie mieszanki syntetyczne takowe jak przykładowo tatniny, czyli pigmenty (sprzęt do mezoterapii bezigłowej – szczegóły tutaj) obecne w herbacie. Ponadto potrafią to być również węglowodany, jakich w naszej diecie spożywamy przecież dużo.

Potrzebny jest Ci kompleksowy opis na ów temat? Wystarczy, że wejdziesz na poniższy link i na następnej witrynie wyszukasz wszelkie szczegółowe wątki.

Jak moglibyśmy zatem zadbać o nasze zęby? Więc funkcjonuje szczególna pasta do zębów z węglem, która może pomóc nam oczyścić naszą jamę ustną z takich szkodliwych przecież dla niej składników. Taka pasta jest bardzo skuteczna, ponieważ twierdzi się, iż może usunąć ok. 90% toksycznych kwasów.

Warto nadmienić, iż obecny w paście węgiel aktywny używany jest ogólnie do oczyszczania wody. Należałoby także dopowiedzieć, iż jest on niezwykle delikatny w funkcjonowaniu, ponieważ nie funkcjonuje na zasadzie ścieralności.

Przy użytkowaniu wszakże takowego towaru jak pasta do zębów z węglem zaleca się nie używania zbyt ciepłej wody, gdyż może ona unicestwić porowatą budowę karbonu co z kolei mogłoby pomniejszyć absorbujące cechy węgla.