Jak pisał wielki polski poeta – „Szlachetne zdrowie…” i miał rację. Często nie cenimy swego zdrowia póki ono z nami jest. Często nie dbamy o siebie i czasami spotykają nas bolesne konsekwencje swojego zaniedbania.

alergolog

Autor: MITEX
Źródło: http://www.jagna.pl
zdrowe żywienie

Autor: Kurman Communications, Inc.
Źródło: http://www.flickr.com
pielęgniarka

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Zdrowie (więcej na temat) wydaje się być tym, co najcenniejsze w naszym życiu. Dlatego musimy o nie troszczyć się każdego dnia. Jednak niekiedy przytrafiają się różne losowe sytuacje, kiedy to nasze ukochane zdrowie (polecamy vinpocetine forte) roztrwaniamy. Niekiedy jest to konsekwencją poważnego wypadku, a kiedy indziej winna jest po prostu starość. Wtedy dzieci seniora rodu są zmuszeni zmierzyć się z trudną decyzją – co zrobić, żeby pomóc schorowanemu rodzicowi w powszednich czynnościach. Jeżeli wszyscy członkowie familii mają stałe zatrudnienie, to ciężko wymagać od nich, aby rezygnowali z etatu. Pewnym planem jest również dom seniora, ale znaczny procent starszych ludzi nie ma ochoty tam się przeprowadzić. Zatem logicznym rozwiązaniem będzie zatrudnienie opieki. Jeśli nasz rodzic jest bardzo schorowany i trzeba mu na przykład podawać zastrzyki, to najkorzystniejszym rozwiązaniem jest pielęgniarka na cały dzień albo choćby na ten czas w ciągu dnia, gdy rodzina pracuje. Ona także wie jak masować mięśnie, żeby nie powstały odleżyny. Będzie też pilnowała, by senior brał zalecone przez doktora lekarstwa.

Jako osoba z doświadczeniem i po odpowiednich szkołach, będzie wiedziała kiedy trzeba dzwonić po pogotowie. To spora przewaga nad opiekunkami, które nie posiadają medycznego przeszkolenia i nie zawsze wiedzą, jak trzeba zareagować.