Zakażenie dróg moczowych dróg moczowych należy do najczęstszych infekcji bakteryjnych atakujących nasz organizm. Przypadłość ta ma miejsce dziesięć razy częściej u kobiet niż u mężczyzn. Ze względu na bliskość waginy i odbytu drobnoustroje z łatwością mogą przedostać się do pęcherza moczowego wywołując niepożądane objawy.

Objawy, które powinny nas zaniepokoić :

– częstsze niż dotychczas oddawania moczu,- towarzyszące temu przykre pieczenie i ból,- czasami bóle w dole brzucha,-odczucie nieustannego parcia na pęcherz, przy jednoczesnym wydalaniu małych ilości moczu.Po zauważeniu wymienionych dolegliwości musimy natychmiast zgłosić się do lekarza. Nie bagatelizujmy owych objawów, ponieważ nieleczona dolegliwość może spowodować przejście w stan przewlekły lub nawet trwałe uszkodzenie nerek!

W analizie ogólnej moczu orzeka się wtedy powiększoną liczbę krwinek białych, krwinek czerwonych oraz niewielkie ilości białka, natomiast w posiewie moczu występowanie drobnoustrojów.

Kuracja , przeciwdziałanie oraz domowe sposoby na tę dolegliwość:Najistotniejszym elementem zapobiegania i leczenia zakażeń dróg moczowych jest branie medykamentów. Możemy zastosować np. lek o nazwie UROSEPT. Jest to ziołowy medykament stosowany dodatkowo przy leczeniu rozmaitych zakażeń układu moczowego. Związki czynne znajdujące się w preparacie wykazują właściwości moczopędne, przeciwzapalne i rozkurczające.

Lek zażywa się przede wszystkim do leczenia zaburzeń, takich jak: zapalenie pęcherza moczowego, kamica dróg moczowych, a także we wszystkich nieprawidłowościach objawiających się zaleganiem i zastojem moczu.

Głównie dużo pijmy! Na początku nawet szklankę wody co pół godziny, żeby przyśpieszyć wypłukanie bakterii z dróg moczowych. Rozwodniony mocz nie będzie powodował pieczenia w trakcie siusiania.

Nie zwlekaj! Jeśli zaintrygował Cię ów tekst, to na kolejnej witrynie znajdziesz dalsze wątki na lubiany przez siebie temat.

Najbardziej odpowiednia jest mineralna woda niegazowana. Strońmy tylko od kawy i czarnej herbaty, bo podrażniają pęcherz.

Ciekawe informacje na omawiany wątek poczytaj tu (http://www.apteka.sloneczna24.pl/tantum-rosa-proszek-do-irygacji-1-saszetka.html) tutaj. Jest tam wiele ciekawych informacji, które okażą się bardzo wciągające.

Wspaniale robi rozwodniony sok z aronii bądź czarnej porzeczki, który z powodu dużej zawartości witaminy C blokuje rozmnażanie się szkodliwych drobnoustrojów.

Najprościej zabezpieczać się przed zakażeniem układu moczowego: – dbając o higienę okolicy ujścia cewki moczowej, – ciepło ubierając się w czasie chłodów, unikając przemoczenia oraz przeziębienia, – systematycznie oddając mocz, unikając wielogodzinnego trzymania moczu w pęcherzu,- pijąc odpowiednio duże porcje płynów,- przy ponownym zakażeniu układu moczowego powinno się wystrzegać się kąpieli na pływalniach oraz w wannie z dodatkiem środków musujących.

Więcej na: .