Pary, które nie mogą mieć potomstwa niekiedy chwytają się wszelkich sposobów, aby jednak było to możliwe. Jedną z popularniejszych metod, chociaż w pewnych kręgach uznawane za kontrowersyjne, jest zapłodnienie in vitro.

Wózek inwalidzki, niepełnosprawni

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Opiera się ono na tym, że zapłodnienie jajowej komórki następuje poza organizmem, a następnie taki zarodek jest wszczepiany kobiecie pragnącej mieć dziecko. Jak widać po statystykach, metoda ta daje dużą skuteczność, i w wielu przypadkach jedyna możliwa do tego, aby mieć swoje własne dziecko. Sama procedura jest skomplikowana, ale jeśli wszystko się szczęśliwie powiedzie, to para będzie mogła zostać rodzicami.

Nie zwlekaj oraz zobacz umieszczone tu uwagi na nasz temat. To na pewno okażą się warte Twojego zainteresowania informacje – zwyczajnie kliknij ten link.

Niestety z wieloma problemami z płodnością współczesna medycyna w dalszym ciągu sobie nie radzi i in vitro będzie jedyną opcją.

zdrowie - landszaft

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com
Zdarzają się także przypadki, że kobieta ma tak mało komórek jajowych albo wcale ich nie wytwarza, że nie ma możliwości ich pobrania i kontynuowania leczenia. W takiej sytuacji z pomocą na przykład przyjdzie adopcja komórek jajowych, która polega na tym, że do zapłodnienia bierze się jajową komórkę od jakiejś innej kobiety. Dawczynie to przeważnie młode, zdrowe kobiety, jakie tym sposobem chcą pomagać osobom które nie mogą mieć własnych dzieci.

Kobietę, która się decyduje na coś takiego w pierwszej kolejności dokładnie bada ginekolog Bielsko-Biała, i jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań, to wykonywana jest punkcja aby pobrać rozwinięte komórki. Te potem się zamraża, da się je następnie w dowolnej chwili wykorzystać do przeprowadzenia zapłodnienia.