Jak się przygotować do pierwszej wizyty u ginekologa? Jak przebiega badanie? Co ze sobą zabrać?
Fakt, iż medyk będzie osobą obcą, co więcej – realizuje swój zawód, powinien być dla pacjentki „czynnikiem łagodzącym”.

Również wiedza na temat tego, w jaki sposób się przygotować do wizyty i czego spodziewać się w jej trakcie, musi dodać kobiecie pewności siebie. O ile przyczyną pierwszej wizyty w poradni „K” nie jest konkretny kłopot (przykładowo pieczenie pochwy – albo inne ambarasujące objawy), najodpowiedniejszym momentem na jej odbycie będzie okres pomiędzy menstruacją, a środkiem cyklu, co pomoże doktorowi na dokładne zbadanie szyjki macicy oraz potencjalne pobranie materiału potrzebnego do przeprowadzenia cytologii.

morze - zdjęcie

Autor: Maurizio Costanzo
Źródło: http://www.flickr.com
Pewną z bardziej dyskusyjnych kwestii, jakie łączą się z wizytą u ginekologa jest epilacja. Jedne panie zastanawiają się, w jakiej postaci ich okolice intymne będą prezentować się korzystniej, drugie – co będzie wygodniejsze dla lekarza.

Podobnie ekscytujące materiały są opublikowane w pokrewnym serwisie. Jeżeli masz ochotę je przeczytać – zobacz pod linkiem, który jest tutaj!

Tymczasem obydwa pytania są bezzasadne. Dla doktora nie będzie miało to zupełnie znaczenia. Dlatego jedynym powodem, dla którego kobieta może wydepilować miejsca intymne przed wizytą, jest jej własny komfort psychiczny. Ginekolog spyta nas o podstawowe dane, takie jak: data pierwszej a także ostatniej miesiączki; tok cyklu (, cykliczność, obfitość krwawień, potencjalne plamienia); obecne albo przebyte choroby, operacje; wszelkie niedomagania w intymnych okolicach (swędzenie pochwy, ); utrzymywanie kontaktów seksualnych.

Drugim etapem wizyty będzie tak zwane badanie zewnętrzne, w trakcie jakiego doktor poprzez dotyk powłok brzusznych bada, czy nie istnieją ewentualne odchylenia.