Jak się przygotować do pierwszej wizyty u ginekologa? Jak przebiega badanie? Co ze sobą zabrać?
Fakt, iż medyk będzie osobą obcą, co więcej – realizuje swój zawód, powinien być dla pacjentki „czynnikiem łagodzącym”.

Również wiedza na temat tego, w jaki sposób się przygotować do wizyty i czego spodziewać się w jej trakcie, musi dodać kobiecie pewności siebie. O ile przyczyną pierwszej wizyty w poradni „K” nie jest konkretny kłopot (przykładowo pieczenie pochwy – albo inne ambarasujące objawy), najodpowiedniejszym momentem na jej odbycie będzie okres pomiędzy menstruacją, a środkiem cyklu, co pomoże doktorowi na dokładne zbadanie szyjki macicy oraz potencjalne pobranie materiału potrzebnego do przeprowadzenia cytologii.
morze - zdjęcie

Autor: Maurizio Costanzo
Źródło: http://www.flickr.com
Pewną z bardziej dyskusyjnych kwestii, jakie łączą się z wizytą u ginekologa jest epilacja. Jedne panie zastanawiają się, w jakiej postaci ich okolice intymne będą prezentować się korzystniej, drugie – co będzie wygodniejsze dla lekarza.

Podobnie ekscytujące materiały są opublikowane w pokrewnym serwisie. Jeżeli masz ochotę je przeczytać – zobacz pod linkiem, który jest tutaj!

Tymczasem obydwa pytania są bezzasadne. Dla doktora nie będzie miało to zupełnie znaczenia.

Tutaj odnajdziesz dużo interesujących danych na opisywany wątek – wystarczy wejść na następujący link (https://terapiamanawa.pl/leczenie-depresji-i-nerwic/), a z pewnością dane tam umieszczone będą cenne.

Dlatego jedynym powodem, dla którego kobieta może wydepilować miejsca intymne przed wizytą, jest jej własny komfort psychiczny. Ginekolog spyta nas o podstawowe dane, takie jak: data pierwszej a także ostatniej miesiączki; tok cyklu (, cykliczność, obfitość krwawień, potencjalne plamienia); obecne albo przebyte choroby, operacje; wszelkie niedomagania w intymnych okolicach (swędzenie pochwy, ); utrzymywanie kontaktów seksualnych.

Drugim etapem wizyty będzie tak zwane badanie zewnętrzne, w trakcie jakiego doktor poprzez dotyk powłok brzusznych bada, czy nie istnieją ewentualne odchylenia.