Krioterapia jest to kuracja zimnem. Krioterapia bywa miejscowa bądź ogólna – w kriokomorze. Kuracja zimnem pomaga zapomnieć o bólu, odzyskać zadowolenie z życia i odmłodnieć. A wszystko dzięki temu, iż krew zaczyna cyrkulować 4 razy szybciej aniżeli przeciętnie.
Krioterapia to metoda terapii efektywna w terapii schorzeń stawów (RZS) a także mięśni i w terapii bólu.

Rehafit - centrum rehabilitacji i masażu

Źródło: pixabay.com
Krioterapia Wrocław, bowiem w taki sposób lekarze zwą leczenie niezwykle niskimi temperaturami, stosowana bywa z pomyślnością od wielu lat. Krioterapia całkowita polega na oziębianiu całego organizmu w specjalnych komorach kriogenicznych. Miejscowa krioterapia stosuje przyrządy zakończone dyszą, jaka wygląda niczym przewód elektroluksu – za jej pomocą ochładza się wybrane stawy, fragmenty skóry czy mięśnie. Krioterapia wyzyskuje naturalne reakcje ciała na chłód. To zachowania obronne, które odnawiają stabilność funkcjonowania całego organizmu. Wpierw dochodzi do intensywnego zwężenia naczyń krwionośnych , bo w taki sposób organizm chroni się przed stratą ciepła. Krew płynie trochę wolniej, a ochłodzone tkanki są gorzej zaopatrzone w tlen a także składniki odżywcze. Przemiana materii zostaje spowolniona. Trwa to jedynie sekundę. Następnie naczynia krwionośne rozszerzają się i dochodzi do ich przekrwienia. Organizm zaczyna się bronić.
Rehafit

Autor: Shama Kern
Źródło: http://www.flickr.com

Otaczające zimno działa na układ hormonalny oraz immunologiczny. Szybciej aniżeli w naturalnej temperaturze wydziela się endorfina, niezmiernie silny, naturalny środek znieczulający. Aktywniej krążą przeciwzapalne substancje.

Jeżeli potrzebne Ci następne miejsce, z którego będziesz czerpać wiadomości, to zalecamy to omówienie (www.poradniapraxis.pl/psychiatrzy/zespol.html). Odnajdziesz tam dużo tekstów na opisywany tutaj wątek.

Zmniejsza się napięcie muskułów.

Robią się one w wyższym stopniu elastyczne, sprawniejsze oraz mogą wykonać większy wysiłek.
W trakcie pobytu w komorze krew nadciąga przede wszystkim do miejsc, w których panuje zawsze stała temperatura, zatem do czaszki, klatki piersiowej, a u panów również do moszny. Reszta ciała, przede wszystkim ręce a także nogi, po prostu stygnie.