Najczęściej, kiedy przez długi okres nie możemy znaleźć pracy, to zaczyna się u nas pewne odrętwienie i nie dowierzamy, że coś w naszej sytuacji odmieni się na lepsze.

Trzeba wtedy umówić się na spotkanie ze specjalistom, który pomoże nam zmienić nasze życie.
wczasy

Autor: Paul Arps
Źródło: http://www.flickr.com
osoby bez pracy zazwyczaj powtarzają, że są pozostawione samymi sobie. Czują się kiepsko, ponieważ wiedzą, że są w stanie zarabiać na siebie i rodzinę. Zaczynają pochłaniać je różne stany depresyjne, gdyż uważają się za mniej cenne osoby, aniżeli ich pracujący krewni czy koledzy. Takiej osobie należy pomóc i nie chodzi tutaj wyłącznie o cykliczne wypłacanie pieniędzy. Trzeba poradzić osobie bezrobotnej, żeby wybrała się na spotkanie z fachowcem, który pomoże popatrzeć na brak zatrudnienia nie jak na wstydliwą kwestię, ale jak na szansę. Doradca zawodowy to osoba, która pomoże nam w kilku aspektach, także psychologicznych (chociaż nie jest typowym psychologiem), gdyż pomoże nam znów uwierzyć w swoje siły. Doradca zawodowy – hiperłącze – ma biuro przy każdym WUP. Mamy możliwość umówić się z nim na rozmowę.

Poznaj ten portal (https://www.rehab-terapia.pl/jak-wyleczyc-uzaleznienie-od-hazardu/), ponieważ on na pewno też Cię bardzo zaciekawi. Przedstawia on podobną tematykę, więc nie zwlekaj i kliknij tutaj!

To on przeprowadzi przeróżne testy i porozmawia z nami o zainteresowaniach. Po tej rozmowie pomoże nam ustalić predyspozycje zawodowe. Może wyjść na to, że całkowicie zapragniemy zmienić ścieżkę kariery.

W tym celu będą nam niezbędne przeróżne kursy, na które także będziemy mieli możliwość uczęszczać z ramienia urzędu. Doradca zawodowy pomoże nam także stworzyć CV i przyszykować się na rozmowę o pracę.