Bardzo wielu w dojrzałym wieku nie posiada już swoich zębów tylko protezy zębowe. Inni wprawdzie posiadają jeszcze niektóre własne zęby, lecz nie dosyć , że nie wszystkie, to poza tym aż proszące się o leczenie.

salon kosmetyczny i fryzjer

Autor: Daniel Lobo
Źródło: http://www.flickr.com
Nawyku troszczenia się o higienę jamy ustnej tego starszego pokolenia najprawdopodobniej już nie nauczymy, ale wskazane jest przymusowo wpoić to dzieciom.
Nie chodzi w tym wypadku tylko i wyłącznie o walor estetyczny, ale oczywiście o samo zdrowie. Nieleczone stany zapalne bywają siedzibą bakterii groźnych zarówno dla naszego zdrowia , a w wybranych wypadkach i życia, z tego powodu nie trzeba lekceważyć jakichkolwiek strat. Należałoby uczyć więc nasze pociechy od początku, jak istotna okazuje się higiena jamy ustnej i sama ochrona. Prowadźmy maluchy jak najczęściej do dentysty -kilka wizyt kontrolnych na pewno przełamie strach przed tym lekarzem. Wybierajmy też takich stomatologów, których wyróżnia cierpliwość do dzieci. Gdzie takich poszukiwać? To proste. Jeżeli interesuje Was taki z podejściem do dzieci dentysta (nasza strona) Łódź będzie najwłaściwszym miastem do znalezienia takiego. Bardzo wielu rodziców przekonało się o tym, iż wizyta u stomatologa (zobacz https://stomatologiacichon.pl/implanty-stomatologiczne-zebowe/) nie musi okazać się ciężkim przeżyciem dla małego dziecka i co najdziwniejsze, maluchy same chcą tam wracać. To najlepszy dowód właściwego podejścia do tych najmłodszych.
Zakorzeńmy w młodym pokoleniu właściwe nawyki.

Najpierw cierpliwie uczmy tej czynności,a potem niewątpliwie dzieci same nie będą sobie wyobrażały rannej czy wieczornej toalety bez wyczyszczenia zębów. Z tego powodu zachowają piękny uśmiech na dłużej niż pokolenie ich rodziców.