Dobra fizjoterapia jest na wagę złota. Niezwykle istotne jest pierwsze wrażenie. Oczywiście, iż bardzo trudno ocenić fizjoterapeutę po pierwszym spotkaniu, lecz jednakże jakieś tam wrażenie zostaje, więc liczy się to, jak będziemy się czuć podczas zabiegu, w jaki sposób będzie się układała nasza współpraca z fizjoterapeutą.

Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z takich zabiegów, to warto poznać jakie są procedury początkowej wizyty.

Rehafit

Autor: Beverley Goodwin
Źródło: http://www.flickr.com

Wiadomym jest, że każdy fizjoterapeuta posiada swoje standardy pracy, jednak określony schemat zawsze jest taki sam. Jeśli to twój pierwszy raz na rehabilitacji, to można odnieść wrażenie, iż zbyt wiele czasu tracisz na rozmowę. Pomyślisz sobie, że zamiast wyleczyć, to fizjoterapeuta jedynie z tobą rozmawia. Tymczasem warto wiedzieć, że jest to niezwykle ważne, gdyż te kilka minut konwersacji i badana gwarantuje, że rehabilitacja będzie skuteczna. Tak zwany wywiad zapewnia zebranie najbardziej istotnych wiadomości o pacjencie. To dzięki niemu również w pozostałych dziedzinach medycyny można odpowiednio poznać stan zdrowia pacjenta.

Rehafit - centrum rehabilitacji i masażu

Autor: D’Arcy Norman
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki temu również fizjoterapeuta (przejdź) jest w stanie się przekonać, czy były wcześniej choroby, a jak tak, to jakie, można ponadto rozpoznać wcześniejsze uszkodzenia lub urazy, jak złamania czy skręcenia. Podczas wywiadu jesteś w stanie przekazać rehabilitantowi, z którym konkretnie kłopotem zgłaszasz się na rehabilitację. Miej na uwadze jednocześnie, że właśnie pierwsza wizyta to najodpowiedniejszy czas, żeby przedstawić określone wyniki badań, czyli zdjęcia RTG, wyniki obrazowe tomografii albo wynik badania USG. Nawet gdy nie jesteś przekonany, czy dane badania są odpowiednie, czy będą pomocne specjaliście powinieneś zabrać je ze sobą na pierwszą wizytę u terapeuty. Bardzo istotnym elementem tej wizyty jest także badanie manualne pacjenta. Jeśli fizjoterapeuta chce postawić odpowiednią diagnozę musi koniecznie przeprowadzić tego typu badanie.

To element najważniejszy, aby postawić właściwą diagnozę. A jak znaleźć najlepszego fachowca? Najlepiej drogą internetową wpisując fizjoterapeuta.

Kliknij na ten link, żeby poznać analogiczne materiały. Dla przykładu zobacz serwis (fabrykaoptyka.pl/), który omawia interesującą Cię tematykę, a niewątpliwie się nie zawiedziesz.

Wiadomym jest, że powinniśmy wpisywać miasto, gdzie mieszkamy, w takiej sytuacji łatwiej wyszukamy. Często także można wpisać podobną frazę, jak fizjoterapia.