Każdy, kto uprawia jakikolwiek sport kiedyś raczej dozna jakiegoś rodzaju kontuzji. Jest to tak naprawdę nieuniknione, ale nie może być powodem do rozpaczy. Stawy czy różne elementy naszego ciała czasem zwyczajnie odmawiają posłuszeństwa. Czasem potrzebny jest zaledwie jeden nieuważny krok, aby złapać kontuzję. Nie oznacza to jednak, że należy odrzucić nasze hobby.

Wystarczy tylko dobra diagnoza i właściwe leczenie. Nawet najbardziej ostrożny sportowiec będzie tego zdania.Na początku łatwiej o urazy

Rehafit

Autor: UC Physiotherapy
Źródło: http://www.flickr.com

O kontuzje łatwo w szczególności z początku przygody ze sportem. Mięśnie wzmacniają się szybciej niż ścięgna czy stawy, więc duże prawdopodobieństwo kontuzji jest w tym momencie, w którym wydaje się nam, że już nabraliśmy wprawy i siły. Co zrobić gdy już doznaliśmy urazu?

Podstawa to nie histeryzować. Zdenerwowanie i załamywanie się nic tutaj nie poprawią. Skoro coś się stało, to nic nie poradzimy, teraz można jedynie odpowiednio kontuzję wyleczyć. Druga bardzo ważna kwestia – nie należy urazu „rozćwiczyć”. To tylko może pogłębić uraz.

Jeśli przedstawiana w tym artykule problematyka jest według Ciebie zajmująca, to dodatkowo sprawdź też podobne warte zerknięcia (https://www.calypso.com.pl/boks-opole-turawa-park/) artykuły.

Ból to znak od organizmu, że coś źle działa i nie wolno go lekceważyć. Można sobie zrobić ogromną krzywdę. Bolące miejsce należy schłodzić i rozpocząć leczenie.

Od czego zacząć wychodzenie z kontuzji?

Z kontuzją należy pójść do specjalisty, najszybciej jak tylko to możliwe.

Istnieje właśnie polecana treść (https://www.calypso.com.pl/boks-warszawa-ochota-adgar/), która posiada ważne informacje na opisywany temat, zatem nie czekaj tylko przeczytaj ją starannie.

Znajdźmy jak najlepszego lekarza sportowego, który nie powie nam, że należy odpuścić sobie sport. Po postawieniu diagnozy następnym krokiem musi być fizjoterapia. Na pewno doradzi w jaki sposób zapobiec kolejnym kontuzjom, więc warto dopytywać o wszystko, co do czego mamy wątpliwości.

Wychodzenie z kontuzji może udać się w krótkim czasie. Czasem potrzebnych jest ledwie parę tygodni i czujemy się jak nowo narodzeni. Poważne urazy oczywiście trzeba leczyć przez dłuższy czas, lecz wystarczy jedynie odrobinę systematyczności, żeby powrócić do ulubionego sportu ze zdwojoną siłą. I z o wiele większym zasobem wiedzy o tym jak unikać urazów. Odpowiedni fizjoterapeuta pomoże nam zrealizować nasze sportowe ambicje.