To dolegliwość naszych czasów – klimatyzowanych pomieszczeń, długich godzin pracy przed pecetem, starzejącego się społeczeństwa. Na szczęście z zespołem suchego oka możesz poradzić sobie szybko jak też efektywnie.
By znaleźć się u zdroju dyskomfortowej niedyspozycji, powinno się zajrzeć w głąb oczu.

Szczegółowiej, w miejsce mienione aparatem łzowym. Zespół suchego (rozwinięcie tych informacji- www.dziegielewska.eu)oka wywołany jest niezadowalającym wydzielaniem łez lub wydzielaniem ich w odbiegającym od właściwego składzie. Na zespół suchego oka wyjątkowo narażone są starsze osoby, przyjmujące preparaty z konserwantami, pracujące w niepomyślnych warunkach, przyjmujące poniektóre medykamenty. Jakie są oznaki? Najbardziej powszechne to: suchość oka, uczucie obcego ciała pod powiekami, pieczenie, nadmierne łzawienie, uczucie zmęczenia oka, czasowe zamglenia spostrzegania.
Czy potrafisz odpoczywać?

Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.
Symptomy intensyfikują się w niepożądanych dla oka – https://www.optegra.com.pl/Choroby-oczu/Choroby-oczu/Jaskra/Metody-leczenia-jaskry – warunkach, na przykład w klimatyzowanych pomieszczeniach , na wietrze i na słońcu, przy zetknięciu z dymem papierosowym etc. Nasileniu symptomów sprzyjają także czynności, podczas których rzadko mrugasz, takie jak odczytywanie, oglądanie TV czy korzystanie z komputera. Zespół suchego oka nieleczony może prowadzić do trwałych przemian narządu – uszkodzenia nabłonka rogówki, stanów zapalnych oraz owrzodzeń rogówki, a w rezultacie nawet do straty wzroku. Specjalista musi zalecić Ci, jeżeli to możliwe, usunięcie przyczyny powstawania zespołu suchego oka – stronienie od wnętrz o szkodliwych warunkach czy odpowiednie użytkowanie komputera.

Powinien przepisać również krople do oczu, dla przykładu Cationorm, będące odpowiednikiem łez, a także zapoznać z opcją zabiegu, polegającego na zahamowaniu odpływu Twych łez przez wszczepienie silikonowych zatyczek do kanalików łzowych.