Niestety, nie każda osoba ma szansę spłodzić dziecko, z czym czasami nie potrafi się pogodzić. Pragnienie wychowywania potomstwa jest w ogromnej mierze uwarunkowane genetycznie, jednakże dla niektórych ludzi brak takiej możliwości jest prawdziwą traumą, dlatego na przestrzeni ostatnich lat opracowano dużo sposobów na leczenie niepłodności. Czasem wymagane jest męskie nasienie.

Wobec tego, stworzony został bank spermy. Tego rodzaju banków funkcjonuje dzisiaj dużo więcej, dzięki czemu pary mają szansę na wymarzonego potomka. Banki spermy są

Rodzice z niemowlakiem

Autor: Mirra Photography (Kristin Jona)
Źródło: http://www.flickr.com

ratunkiem nie tylko dla par, które nie mogą posiadać dzieci, ale też dla kobiet, które czują, że przyszedł czas na posiadanie potomka, ale nie mają partnera, z jakim chciałyby wychowywać dziecko. Dawca nasienia jest zazwyczaj osobą anonimową i oddaje nasienie odpłatnie.

Trzeba jednak zaznaczyć, że dzisiaj coraz częściej mówi się o konieczności ujawniania osoby dawcy. Przykładowo, w Wielkiej Brytanii nie istnieje anonimowość dawcy. Każdy mężczyzna, który decyduje się na zostanie dawcą nasienia jest osobą jawną, wobec tego w razie choroby dziecka łatwiejsze jest pozyskanie informacji na temat jego stanu zdrowia, co pozwala na wykonanie wywiadu. W Polsce dalej dawcy mogą liczyć na anonimowość oraz osoby, które decydują się na skorzystanie z banku spermy muszą mieć to na względzie. Nie każdy mężczyzna może jednakowoż zostać dawcą nasienia.

Najczęściej, banki spermy przyjmują mężczyzn, którzy nie przekroczyli jeszcze 35 roku życia .

Jeśli ten materiał jest dla Ciebie interesujący to sprawdź serwis, w którym są podobne informacje. One z pewnością będą dla Ciebie przydatne.

Istotnym wymogiem jest oczywiście również brak chorób, na przykład genetycznych. Z informacji banków wynika, że zazwyczaj zgłaszają się do nich mężczyźni studiujący, dla których jest to szansa na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Zdarza się, że za próbkę nasienia można otrzymać nawet 1200 złotych, co w polskich warunkach jest wielkim zastrzykiem gotówki.

Stosunkową nowością są internetowe banki spermy, dzięki którym osoby przekazujące nasienie mogą udostępniać swoje ogłoszenia.

Jeśli poszukujesz dodatkowych informacji na prezentowany temat, to bez wahania przeczytaj to użyteczne źródło (https://terapiamanawa.pl/leczenie-depresji-i-nerwic/) – ono również będzie godne Twojego zainteresowania.

Najczęściej, podawany jest również wiek, wzrost, kolor oczu i włosów czy wykształcenie, żeby łatwiej było wybrać faktycznie odpowiedniego dawcę (link do witryny gyncentrum). Dzisiaj banki spermy stają się coraz bardziej popularne, w związku z tym pojawia się szansa na posiadanie dziecka.