Mnóstwo osób przez całe swoje życie zamieszkuje w tym samym miejscu. Jednakże z wiekiem mieszkanie, niegdyś komfortowe i dające poczucie bezpieczeństwa, przestaje być mieszkaniem przyjaznym.
Wrogiem seniora stają się wysoko zawieszone szafki kuchenne, głęboka wanna albo śliskie płytki w przedpokoju.

Śpij dobrze i wstań wypoczęta

Autor: Tempur
Źródło: Tempur
Istotne, ażeby dzieci na czas dojrzały wszelkie zagrożenia, jakie czyhają na starszych rodzicieli w ich własnym mieszkaniu. Ocena domku dla nestora pod kątem bezpieczeństwa jest absolutną niezbędnością, przede wszystkim jeśli cierpi z powodu różnych niedomagań czy też schorzeń starszych osób, zwłaszcza osteoporozy (upadek zagraża złamaniami), zaburzeń wzroku, równowagi a także pozostałych. Upadki seniora – nie tylko w skutku poślizgnięcia się, lecz także z powodu ogólnego zaburzenia równowagi mogą doprowadzić do złamania kości , stłuczeń, złamania ręki. Lepiej wyprzedzić takie wydarzenia, niż mierzyć się z ich efektami.

balkonik rehabilitacyjny

Autor: Melissa Wilkins
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy zaczyna nam się wydawać, że rodzicom sprawia trudność poruszanie się albo korzystanie ze rynsztunków znajdujących się w ich domu, warto przejść się po wszystkich wnętrzach jak też zakamarkach (nawet jeżeli mamy odczucie, iż przecież robiliśmy to tysiące razy).

Przeczytaj informacje i obejrzyj serwis, który na pewno Cię zafascynuje. Nie czekaj dłużej! Wykonaj to natychmiast! Z pewnością nie będziesz żałować.

W trakcie takiego zwiadu krewni seniora powinni na chwilę wcielić się w niego a także wczuć w sytuacje, w których on się na co dzień znajduje. Toaleta jest zapewne tym miejscem, gdzie starsi ludzie zazwyczaj ulegają wypadkom. Sprzyjają temu zwilgotniałe, śliskie płytki czy też niekomfortowa wanna. Z wiekiem też kuchnia okazać może się mało przyjazna.

Często kuchenne szafki kryją w sobie niezliczone ilości akcesoriów i naczyń – niegdyś rzeczywiście potrzebnych, a obecnie wyłącznie zajmujących miejsce. Wyekwipuj nestora w niezbędne akcesoria, takie jak np. balkonik rehabilitacyjny.