Odpowiednia szkoła pływania trudni się nauką pływania osób w każdym wieku, a w tym też niewielkich pociech. Nauczyciele bądź instruktorzy pływania podkreślają, że w młodym wieku o dużo łatwiej będzie nauczyć się pływać niż w starszym.

zabawa

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com
góry - landszaft

Autor: faxepl
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak do maluchów należy mieć odpowiednie podejście.
W przeciwnym przypadku nie są one w stanie skupić się na udzielanych sobie lekcjach i potrafią zagrażać swojemu bezpieczeństwu przez brak skupienia. Wobec tego osoby prowadzące lekcje pływania dbają o to, by basen dla dzieci był niezmiernie bezpiecznym basenem, pozwalającym dzieciom na spokojne z niego korzystanie. Poza tym nauka pływania w wypadku dzieci musi odbywać się szczególnie poprzez zabawę. Tylko wtenczas maluchów będą mogły nauczyć się trudnej sztuki pływania niejako odruchowo bez większego zaangażowania i stresu. Zadaniem instruktorów dziecięcych jest także odszukanie wśród maluchów prawdziwych talentów, które w przyszłości będą mogły stać się prawdziwymi pływakami. Niezwykle ważkie jest, by pociech posiadające ewidentny talent pływacki zostały w porę oddzielane od kolejnych maluchów i mogły uczestniczyć w bardziej indywidualnych zajęciach. W przeciwnym razie nie będą one w stanie warto rozwinąć własnego talentu, a ich pływanie pozostanie tylko zabawą.
W przypadku pewnych dzieci pływanie traktowane jest także jako Rehabilitacja. Tego typu zajęcia prowadzi szkoła pływania Wrocław. Wówczas z dziećmi przebywają osoby warto znające się na zasadach wodnej rehabilitacji. Zazwyczaj basen dla dzieci przeznaczony do rehabilitacji jest niezmiernie płytkim basenem, w którym dzieci potrafią wykonywać przeróżne ćwiczenia. W przeciwnym przypadku te z pociech, które nie posiadają dobrej koordynacji ruchowej powinny przestraszyć się wody i zrobić sobie krzywdę lub zrezygnować z dalszej rehabilitacji.

Zdarza się też, że wodna rehabilitacja organizowana będzie z myślą o dzieciach, które nie mogą skorzystać z lekcji wychowania fizycznego w szkole, a wtenczas cały trud organizacji tej rehabilitacji spoczywa na szkole, a lekcje pływania odbywają się w ramach zajęć szkolnych. Bywa to niezwykle ważkie, żeby pociech, które nie potrafią uczestniczyć w normalnych lekcjach wychowania fizycznego mogły uczestniczyć w kolejnych lekcjach usprawniających.