Temu nikt nie zaprzeczy. Tempo i styl życia, stres – to wszystko ma niesłychanie zły wpływ na nasze zdrowie. Bardzo często śmiertelne choroby spotykają młode osoby i to nie okazuje się dobry znak na przyszłość.
Niestety my sami niebywale często nie chcemy pamiętać o profilaktyce.

badanie

Autor: Unimil
Pracujemy bardzo dużo, jak dopadają nas jakieś dolegliwości usuwamy je lekami przeciwbólowymi, a wszystko wyłącznie po to, by wykonywać własne obowiązki i nie wypadać z tego rytmu. To przykre, ale, nie umiemy lub też nie chcemy poznawać sygnałów, które nasz organizm wysyła. Niesłychanie często je ignorujemy i to jest nasz błąd. Niejednokrotnie starczyłoby, aby choć jeden raz w roku zafundować sobie badanie kontrolne. Takie najpowszechniejsze – krew, mocz, a widok tego, co dzieje się w naszym ciele będziemy mieli w ciągu kilku godzin. Z jakiej przyczyny tak nieczęsto robimy sobie takie badanie > badanie maszyn? Różnie – czasem jak to zwykle bywa nie mamy czasu, nieraz pragniemy wmówić samemu sobie, że nic nam nie jest i chociaż martwią nas jakieś obawy, to raczej nie chcemy o nich wiedzieć. W pierwszym i drugim wypadku jednak wyrządzamy sobie wielką krzywdę, a czas działa niestety tylko na naszą zgubę. Zwykłe, bardzo powszechne badanie (badania DNA) choć jeden raz w roku powinno być na naszej liście celów do zrealizowania w każdym jednym roku. Krótkie, bezinwazyjne, a nieraz może się okazać na wagę złota. W odpowiednim czasie zdiagnozowana choroba zapewnia bardzo duże szanse na wyzdrowienie.
Dzieci czekają na uchwalenie nowych praw

Autor: Wiktor Bąkiewicz
Źródło: http://znanenieznane.pl
Zasady prawidłowej higieny intymnej

Autor: Domzdrowia.pl
Źródło: Domzdrowia.pl
Nie lekceważmy naszego zdrowia.

Na zapobieganie chorobom i sprawdzające badania zawsze musimy odnaleźć czas, zupełnie identycznie jak na wszystkie inne zadania. One przecież wcale nie okazują się mniej ważne.