Częstym problemem zdrowotnym wśród seniorów jest podniesiony poziom cholesterolu we krwi. Mnóstwo się o tym mówi, ciągle jednakże nie wszyscy wiedzą, jakie znaczenie dla naszego zdrowia ma prawidłowy poziom cholesterolu.
Mówi się też o „dobrym” jak też „złym” cholesterolu – co to znaczy i jaką rolę w organizmie spełniają poszczególne typy cholesterolu? Mnóstwo osób nieświadomie bardzo szkodzi własnemu zdrowiu, nie dbając o prawidłowy jego poziom.

zioła

Autor: mikael altemark
Źródło: http://www.flickr.com
Jego nazbyt wysoki poziom jest częstokroć konsekwencją niewłaściwego odżywiania się, siedzącego trybu życia a także nadwagi, w związku z czym oddziałuje on bezpośrednio na rozwój wielu tak zwanych chorób cywilizacyjnych. Długotrwale się utrzymujący wysoki poziom cholesterolu w krwi będzie trudny do przywrócenia na pułap mieszczący się w normie, dlatego należy mieć pojęcie, w jaki sposób zapobiec podwyższeniu się cholesterolu. Cholesterol jest produkowany poprzez wątrobę i jest potrzebny organizmowi do harmonijnej pracy, zaś dopiero jego nadmiar jest niekorzystny. Właśnie z tego względu należy unikać dostarczania cholesterolu z zewnętrznych źródeł do organizmu. Cholesterol bierze udział w produkowaniu hormonów, jest też potrzebny do syntezy witamin, stanowi też budulec błon komórkowych. Dopiero jedzenie w ogromnych ilościach pokarmów bogatych w cholesterol będzie stanowiło ryzyko dla zdrowia.
małżeństwo

Autor: PerDormire
Źródło: PerDormire
Kluczem do utrzymania cholesterolu na należytym poziomie jest zdrowe odżywianie oraz aktywność ruchowa. Właściwa, odpowiednio zbilansowana dieta seniora w dużym stopniu usuwa zagrożenie dużym cholesterolem.

Zainteresował Cię taki artykuł? Jeśli tak, to tu też jest zamieszczona świeża treść, która z pewnością Ci się spodoba.

W jadłospisie powinno się koniecznie pamiętać o warzywach, które są świetnym źródłem błonnika a także witamin. Następnym koniecznym elementem są oleje roślinne oraz oliwa z oliwek.

W jadłospisie nie możesz zapomnieć o rybach, jakie są bardzo bogatym źródłem kwasów omega-3, przede wszystkim ryby morskie. Warto także często sięgać po produkty pełnoziarniste, które dzisiaj są już łatwo osiągalne na sklepowych półkach.

Czy ten temat jest według Ciebie absorbujący? Jeżeli tak, to zamieszczona tu ważna strona (https://apteka.sloneczna24.pl/osteoporoza.html) niezwykle ważna strona (https://apteka.sloneczna24.pl/osteoporoza.html) także okaże się warta zainteresowania.

Farmaceutyk Armolipid również pomoże nam obniżyć poziom cholesterolu.