Firmy zajmujące się dietetycznym cateringiem wyrastają niczym grzybki po deszczu.
Oferują wygodny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów i zdrowe odżywianie.

Ale czy z pewnością? Czy faktycznie tzw. dieta pudełkowa zapewniające catering jest idealnym rozwiązaniem dla każdego? Korzystanie z dietetycznego cateringu staje się wśród Polaków coraz to bardziej modne. Nic dziwnego – jesteśmy coraz bardziej czynni i mamy coraz to mniej czasu na pitraszenie. Wyspecjalizowane firmy oferują gotowe, pięciodaniowe, zbilansowane dzienne menu z dostawą do domku. Stawiając na takowe podejście, nie musimy martwić się ani o zakupy, ani o planowanie repertuaru. Wykluczamy również czasochłonne przygotowywanie posiłków oraz sprzątanie kuchni. Możemy za to codziennie cieszyć się urozmaiconym menu i być pewni, że nie zjemy więcej niż potrzebujemy. Często również można wyszczupleć.

Najpopularniejsze są tzw. diety pudełkowe o obniżonej kaloryczności. Na rynku osiągalnych jest jednak mnóstwo ich rodzajów – między innymi o podwyższonej zawartości białka dla osób czynnych bądź o niskim glikemicznym indeksie dla diabetyków. Stosowne dla siebie potrawy znajdą także wegetarianie bądź osoby na diecie bezglutenowej. W ofercie firm cateringowych znaleźć możesz nawet „dietę na ładną cerę”.

Warto mieć na względzie, iż codzienna dieta każdego z nas winna nie tylko brać pod uwagę zapotrzebowanie energetyczne, lecz również aktualny stan zdrowia a także kondycję . Niestarannie dobrana dieta może uczynić naszemu organizmowi więcej szkody niż pożytku.