Większość ludzi w Polsce posiada samochód. Używa go, aby przykładowo dotrzeć do pracy czy do sklepu. Jednak korki, w których tkwimy powodują nasze zdenerwowanie, a spaliny zanieczyszczają powietrze.

waga

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com
Są ludzie, którzy od jakiegoś czasu wyznają filozofię naturalnego trybu życia. Nie chcą poruszać się autami. Preferują żyć aktywniej. Wiedzą, że sport jest bardzo ważny. W szczególności, jeżeli w biurze siedzą zawsze przy biurku. Wówczas tym bardziej polecany jest ruch. Większość ludzi wybiera wówczas rower jako środek transportu do pracy. Dzięki temu nie (zajrzyj koniecznie) są grubi, nie mają problemów z cholesterolem czy krążeniem. Codzienna jazda na rowerze pomaga nie wyłącznie zachować zdrowie, ale także wpływa dobrze na ochronę Ziemi. Rowery są najnormalniej w świecie ekologiczne. Dzięki temu, że nie (co to jest DOREME – https://www.permanent24.pl) produkują spalin, to nie wpływamy na zatruwania powietrza. I mówimy tu nie o dalekim miejscu na ziemi, ale naszym mieście. Przecież poruszając się autem po swoim mieście, zatruwamy powietrze, którym oddychamy my i nasze smyki. Poza tym, dzięki rowerowi nie stoimy w korkach. Oszczędzamy własny czas i nerwy. Nasza trasa do pracy zawsze wynosi identyczną ilość czasu i nie powinniśmy się zamartwiać, że nie zdążymy. Nasz spokój jest przecież niebywale ważny. Szczególnie w wieku, kiedy wszystko wokół z reguły powoduje u nas nerwy albo irytację.

Jazda na rowerze buduje także odporność organizmu. Nie straszne będą nam potem wiatry czy mrozy. Z pewnością się też nie rozchorujemy, gdyż będziemy zaprawieni w boju.