To charakterystyczne studia. Łączą parę dziedzin nauki, wymagają od kandydata dosyć szerokiej ogólnej wiedzy.
Przyjmuje się , iż przyszły psycholog powinien być empatyczny, delikatny w stosunku do pozostałych ludzi a także być doskonałym słuchaczem.

psychologia

Autor: Arya Ziai
Źródło: http://www.flickr.com
Kompetentny psycholog (cpsens.pl/) to świetny diagnosta – umie powiązać fakty z relacją pacjenta w sensowną całość jak też wysnuć odpowiednie wnioski. Może wykonywać pracę w określonym nurcie, jednakże ma pełną świadomość tego, że każdy pacjent wymaga podmiotowego podejścia. Nierzadko współdziała z innymi ekspertami, co wymaga pewnych zdolności koniecznych do pracy w zespole. Jednakże fundamentalną cechą przyszłego psychologa będzie ciekawość drugiego człowieka. Ochota poznania jak też zrozumienia jego historii, motywacji, zachowań. Oraz pragnienie niesienia pomocy. Chyba, iż nie planujesz pracować z pacjentem, tylko przykładowo w reklamie albo HR – choć w końcu nie trzeba zostać psychologiem, ażeby się w nich spełniać.
Psychologia to nie kierunek stricte humanistyczny, tak jak myśli o nim większa część ludzi. Od pierwszego roku mamy na nim przedmioty powiązane z neuroanatomią, generalnie – związane z pracą jak też budową mózgu. W kolejnych latach dochodzi również statystyka.

Intryguje Cię skąd czerpiemy wiedzę na przedstawiony w naszym artykule temat? Zapraszamy zatem do następnej strony – tam mamy dla Ciebie merytoryczne źródło (http://www.eskulapmed.pl/sklep-medyczny-i-rehabilitacyjny-torun/).

Prócz tego, na przeróżnych etapach studiów natrafimy elementy filozofii, antropologii a także rzecz jasna – lektorat z wyselekcjonowanego obcego języka.

Co do przedmiotów typowo psychologicznych, w zależności od programu konkretnej uczelni, będziesz uczyć się psychologii klinicznej, poznawczej, neuropsychologii, psychopatologii, ekspertyzy i diagnozy, itd.