Stan ząbków jest pewnym z istotnych czynników decydujących o naszym wyglądzie i o zdrowiu całego organizmu. W jaki sposób troszczyć się o zęby, aby były zdrowe jak też służyły nam przez całe nasze życie? Co zrobić, by cieszyć się zdrowymi zębami?

Trawa

Autor: Kevin Dooley
Źródło: http://www.flickr.com

Zapobieganie próchnicy oraz innym chorobom zębów będzie polegać zawsze na tym samym – najistotniejszą rolę odgrywa tu codzienna higiena uzębienia oraz jamy ustnej.

Nie czekaj już – zweryfikuj propozycję , jaką dla ciebie przygotowaliśmy. Uwzględniliśmy wszystkie potrzeby naszych konsumentów!

Ważne jest również zredukowanie spożycia produktów mieszczących cukier, gdyż jest on podstawowym pokarmem drobnoustrojów próchnicotwórczych. Codziennym a także znanym od dawna zabiegiem jest mycie ząbków szczoteczką i pastą przez około trzy minuty – minimum dwa razy dziennie, a najlepiej każdorazowo po posiłku. Można używać szczoteczki manualnej lub elektrycznej, wybór należy do nas – dentyści powiadają, że każda z nich świetnie spełnia swe zadanie, jeżeli tylko szczotkujemy zęby odpowiednio długo oraz czynimy to gruntownie. Rozróżniamy trzy rodzaje szczoteczek o rozmaitej twardości : miękkie, średnie i twarde

szpital

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com
Szczoteczkę dobrze wymieniać co kwartał, dlatego że po tym czasie traci ona swoje pierwotne własności, włosie odkształca się jak też gorzej czyści ząbki. Mnogie bakterie razem z drobinami pożywienia zbierają się również na języku i tworzą nalot, który musimy wyeliminować. Oprócz indywidualnej troski o czystość ząbków i jamy ustnej, przynajmniej dwa razy do roku należy odwiedzać dentystę. dentysta (więcej) obejrzy nasze zęby i stwierdzi, czy wszystko z nimi w porządku.

Wyczyści je również z odkładającego się nazębnego kamienia. Częste wizyty u dentysty pozwolą prędko zauważyć i wyleczyć zmiany próchnicowe jak też przeciwdziałać chorobom przyzębia.