Lubisz piec? Jesteś fanem czekolady lub masz w domu dzieci, które to ją uwielbiają? Jeśli tak, to idealnie trafiłeś! Nasz dzisiejszy temat będzie obejmował pewien bardzo szczególny rodzaj ciasta, którego tradycja sięga niewiarygodnie sporo lat wstecz amerykańskiej kultury, a które to obecnie jest jej prawdziwą kwintesencją przepełnioną po brzegi niesamowitym smakiem czekolady!
Wielu z całą pewnością teraz rozmyśla o tym, o czym mowa w naszym wstępie.

zdrowie - fotografia

Autor: Magic Madzik
Źródło: http://www.flickr.com

brownie

Autor: Elizabeth Hahn
Źródło: http://www.flickr.com
A więc najczęstszym rodzajem ciasta, które przychodzi naszym osobom do głowy jako sama kwintesencja kuchni amerykańskiej, jest to niezaprzeczalnie placek z owocowym nadzieniem. Tymczasem tak naprawdę istnieje coś równie przepysznego, co przy okazji zaspokaja też nasza potrzebę na czekoladę, albowiem owe ciasto jest nim wypełnione aż po same brzegi. Mówimy tutaj o cieście zwanym brownie, które niewiarygodnie często sporo osób myli z naszym murzynkiem. brownie jest to ciasto zrobione z kilku składników: w pełni gorzkiej czekolady, jajek, oraz cukru, nie napomykając już o samym maśle oraz naprawdę niewielkiej ilości mąki. Niewiarygodnie często do owego ciasta dodawane bywają również orzechy, nadające mu dodatkowego „smaczku”. W sieci internetowej obecnie odnajdziemy wręcz tysiące przepisów na to konkretnego ciasto, lecz jak to się okazuje te zaraz pierwsze z nich pokazały się już tak naprawdę na samym początku XX wieku, dokładnie w 1904 roku.

Dobrze jest mieć świadomość, że ciasto typu brownie doczekało się jak wiele innych rzeczy nie jedynie postaci klasycznego ciasta, lecz także wielu innych rzeczy, mających jego smak. W ten sposób mamy ciasteczka o smaku brownie, czekolady mającej nadzienie o tym smaku, lody oraz wiele, wiele innych.