Ogród na parapecie kuchennym? To wcale nie takie skomplikowane! Woniejąca ziółkami kuchnia stanie się inspirującą lokalizacją dla nowych kulinarnych idei, a świeże listki sprawią, że sporadyczniej będziesz sięgać po torebki z przyprawami.
Dowiedz się, w jaki sposób urządzić własny zielnik w pomieszczeniu kuchennym oraz jakiego rodzaju rośliny do niego wybrać.

Kto jeden raz spróbuje uprawiać własny zielnik w kuchni, ten długo nie będzie umiał sobie wyobrazić życia bez unikalnego aromatu świeżych ziół. Ich woń szybko opanowuje całe pomieszczenie, przekształcając domek w bardziej sielskie oraz zielone miejsce. Domowy ogród na parapecie to nie tylko sposób na wzbogacenie smaku Twych dań, lecz także dobry pomysł na efektowny oraz odświeżający fragment aranżacji kuchni.
Zespół Aspergera

Autor: Hot Gossip Italia
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejszy jest wybór odpowiedniego miejsca.

Jeśli takiego typu tematyka jest dla Ciebie niebagatelna, to koniecznie zerknij na serwis, który bez wątpliwości także przypadnie Ci do gustu!

Zioła w doniczkach nie będą rosnąć bez ciągłego dopływu światła, dlatego dobrze nada się do tego parapet kuchenny. Niestety, zielnik w kuchni bez okna nie będzie najlepszym pomysłem – bez słońca rośliny zaczną żółknąć już po paru dobach. W takim przypadku domowy ogród korzystniej zrobić na balkonie. Dobrze też wygospodarować trochę miejsca na kuchennym blacie, nieopodal okna.

Zainteresowały Cię informacje zaprezentowane w tym miejscu? Jeśli tak, to kliknij tu i odkryj stronę, która także Cię się będzie podobać.

Poniektóre roślinki lubią bowiem półcieniste warunki, a nadmiernie ostre słońce może poparzyć ich listki. Jeżeli poszukujesz efektownych rozwiązań dla swego wnętrza, można wydrążyć w blacie specjalne dziury na swe donice. W ów sposób zioła „wkomponują się” w jego nawierzchnię. Kupując nasiona do własnego kuchennego ogródka, kieruj się osobistymi wyborami.

Których przypraw najczęściej używasz? Pamiętaj, że ziółka nie wymagają specjalnej pielęgnacji – gdy zatroszczysz się o ich regularne podlewanie, możesz wybrać dowolne rośliny, jakich aromat i smak uwielbiasz.