Czy też wiesz, że ok. 50-70% posiadanej poprzez osobę ludzką werwy powinno pochodzić, w przypadku człowieka zdrowego z węglowodanów, które są jednym z zawartych w pożywieniu elementów? Jeżeli chodzi o inne źródła energii, to uzgodnione dla naszej ojczyzny poprzez Instytut Żywności standardy mówią, że inne 10-15% powinno pochodzić z produktów białkowych, a 20-35% z tłuszczów.
Istotne jest wszakże to, jakie są to tłuszcze.

omega-3

Autor: Health Gauge
Źródło: http://www.flickr.com
Tak wygląda teoria, jeśli idzie o co poniektóre zalecane dawki elementów odżywczych, które powinien zażywać w swoim pokarmie mieszkaniec naszego kraju. Oczywiście równie ważne są także witaminy i minerały, które również winny być przyjmowane w należytych proporcjach. Odmienny z kolei jest rozdział elementów, które powinny znajdować się w pożywieniu dla osobnika chorego. Posiada on albowiem odmienne zapotrzebowanie na poszczególne elementy. Konieczna jest więc szczególna dieta w jednostkach chorobowych. W jaki sposób konkretnie powinna ona wyglądać jest zależne również od takiej osoby jak i od przypadłości, z jaką musi się borykać. Takie menu powinno być zatem ustalane osobno z uwzględnieniem m.in. płci, wieku oraz aktywności ruchowej danej osoby, lecz także od wariantu i stopnia zaawansowania takiej dolegliwości.
Warto dopowiedzieć, iż właściwa dieta w jednostkach chorobowych mogłaby przyczynić się, w co poniektórych wyłącznie należy żałować, że przypadkach, do redukcji albo całkowitego ustąpienia występowania powiązanych z dolegliwością komplikacji.

Jakie są najczęściej występujące choroby, jakich powikłania można by poniekąd uzdrawiać za pomocą odpowiedniego odżywiania? Jest to dla przykładu zwana chorobą XXI wieku otyłość, cukrzyca, dolegliwość niedokrwienna mięśnia sercowego czy choćby nadciśnienie tętnicze. Do tego typu chorób należą także przykładowo kamica nerkowa czy też zapalenie stawów. Żeby opracować odpowiednią dietę, faktycznie warto jest zwrócić się o poradę do fachowca dietetyka.