Każdy prowadzący samochody w czasie kursu na prawo jazdy miał szkolenie z pierwszej pomocy. Jednak, zaledwie nieliczna grupa jest w stanie szczerze potwierdzić, że cokolwiek jeszcze pamięta z tamtych zajęć.
Szansa udzielenia pomocy rannym jest niezwykle cenna, ponieważ chodzi przecież o ratowanie czyjegoś życia.

kurs pierwsza pomoc przedmedyczna

Autor: Ryan Hickox
Źródło: http://www.flickr.com
Przez to nie powinniśmy bagatelizować sprawy, tylko uczciwie przyznać się jak na spowiedzi, że trzeba odświeżyć sobie taki kurs (odnośnik do serwisu). Możemy za to zapłacić z własnej kieszeni lub może uczynić to nasza firma, jeśli przykładowo wysyła na szkolenie cały zespół. W pewnych zawodach jest to bardzo potrzebne, choćby wśród profesjonalnych kierowców. Kurs pierwsza pomoc przedmedyczna na pewno przypomni nam mnóstwo istotnych informacji i uporządkuje wiedzę. Nauczymy się na nim wielu przydatnych kwestii, chociażby sztucznego oddychania, masażu serca, zakładania bandaży na poparzenia, ale także tego, jak należy się zachować, gdy ktoś ma atak padaczki i mnóstwo innych. Najistotniejsze, by wyszukać kurs, który będzie bazował w większości na praktyce, a nie teorii. Jak pamiętamy ze szkoły – uczenie się czegoś na pamięć jest nudne i niezbyt efektywne, jednak szansa poćwiczenia czegoś sprawia, że zapamiętujemy to na lata. Wobec tego tego rodzaju szkolenia są bardzo pożyteczne.

Szkoła, która je organizuje powinna mieć kilka fantomów oraz inny potrzebny sprzęt, żeby nie tylko zaprezentować kursantom dane zagadnienie, ale również by oni sami mogli je ćwiczyć w grupach.