Mamy tego roku prześliczny październik, pełen odcieni, niezwykle ciepły. Temperatura około 18 stopni Celsjusza to wymarzone warunki na spacerki z dziećmi po parku bądź – jeśli ktoś ma takową możliwość – na włóczęgi w górach. Uważam zresztą, że jesień nad Bałtykiem również może przynieść wiele radości. Mi osobiście sporo radości przyniosło spoglądanie na morze zza szyby tarasu kafeterii, pijąc przy tym wyborną, czarną kawusię.

depresja

Autor: Ryan Moomey
Źródło: http://www.flickr.com
Na nieszczęście poniektórzy z nas w tym właśnie czasie mają problemy z cieszeniem się życiem. Razem z sukcesywnie skracającym się dniem popadają stopniowo w chandrę. Jeżeli tenże stan utrzymuje się chwilowo: dobę, dwie, siedem dni – nie ma się czym przejmować. Gorzej jeśli obniżone samopoczucie, zobojętnienie trwa dłużej aniżeli tydzień – wówczas zachodzi domniemanie, że dopadła nas depresja.

Jak wiadomo rodzajów tej choroby jest sporo. Na nieszczęście, nie jest znana przyczyna tego zaburzenia. Mniema się że depresja zimowa może mieć związek z małą dzienną porcją blasku słonecznego. U ludzi podatnych może to źle wpływać na pracę neuronów, co powoduje zmiany w samopoczuciu. Zazwyczaj jest to obniżenie nastroju ale taż także niechęć do realizowania jakichkolwiek czynności dnia codziennego, obojętność. Depresja zimowa może objawiać się również zbytnią ospałością, smutkiem, może ona wpływać w sposób negatywny na życie zawodowe osoby chorej, albowiem niektórzy pacjenci nie potrafią w czasie choroby efektywnie wykonywać pracy z racji kłopotów ze skupieniem.
Schorzenie ta może nawet w poniektórych wypadkach przejawiać się myślami samobójczymi.

Z pewnością przyda Ci się moja witryna (http://www.tuv.com/poland/pl/zmiany-w-systemie-zarz%C4%85dzania-jako%C5%9Bci%C4%85-iso-9001.html) ze szczegółami, które tyczą się zamieszczonego tutaj wątku. Nie czekaj zatem i wejdź w umieszczony tu link.

Co ciekawe, depresja zimowa dotyka cztery razy częściej panie aniżeli mężczyzn. Kuracja tego zaburzenia ogranicza się przede wszystkim do naświetlania pacjenta

depresja

Autor: Nantes
Źródło: http://www.nantes.pl

promieniowaniem zbliżonym do słonecznego czy podawania środków farmakologicznych.

Poleca się również cierpiącym na tę przypadłość w okresie zimowym podróż do państw o większym nasłonecznieniu (na przykład Hiszpania, Portugalia). Niestety, są to wytyczne mało praktyczne, bowiem niewielu z nas może sobie pozwolić na półroczny pobyt w ciepłych krajach z równoczesnym zaprzestaniem aktywności zawodowej. Bardzo istotnym jest by cierpiący stosował się dokładnie co do wytycznych doktora tyczących się zażywania farmaceutyków, co może znacznie przyśpieszyć zdrowienie.Sprawdź też lampy antydepresyjne