Naturalne środki z witaminami mieszczą obok samych witamin wiele innych związków, które mają wpływ na nasze zdrowie.
Witaminy to związki chemiczne niezbędne do harmonijnego działania organizmu, których nie potrafi on samodzielnie wytworzyć.

sklep

Autor: walnut whippet
Źródło: http://www.flickr.com
witaminy

Autor: adidas
Źródło: adidas
Czy potrafisz odpoczywać?

Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.

Dlatego witaminy (przetestuj kwas foliowy zastosowanie: kwas foliowy najlepszy) muszą być dostarczone z zewnątrz wraz z pokarmem. Dość powszechne jest przekonanie, iż im więcej zjemy witamin, tym korzystniej. Popularność owej tezy jest wykorzystywana częstokroć przez wytwórców żywności w celach marketingowych. Wiele produktów sprzedawanych w spożywczych sklepach posiada na etykiecie wyeksponowaną wiadomość, iż zostało uzupełnionych różnymi suplementami, z czego konsument ma wywnioskować, iż są to produkty zdrowe i warte kupienia.
Istnieje również – choć przede wszystkim pośród zwolenników naturalnego sposobu odżywiania – opinia, że nie powinno się zażywać żadnych syntetycznych preparatów zawierających witaminy, jako że dostarczamy je układowi wraz z naturalnym pokarmem. Wszystko jednakże powinno zależeć od stanu naszego organizmu jak też od naszej diety. Wiadomo, że są okresy, kiedy występuje podniesione zapotrzebowanie na witaminy (sprawdź biotyna w ciąży: biotyna dawkowanie) i mikroelementy, na przykład ciąża czy też stany rekonwalescencji, lecz wtedy możemy oraz powinniśmy kierować się zaordynowaniami naszego lekarza. Zaś u osób starszych a także u osób cierpiących na pewne schorzenia przewodu pokarmowego czy też przyjmujących pewne lekarstwa mogą występować zaburzenia wchłaniania witamin – wtenczas powinniśmy podać ich podniesioną dawkę.

Zwykle jednakże w przytoczonych wypadkach pacjent pozostaje pod stałą kontrolą medyka oraz decyzję o włączeniu suplementów witaminowych do jadłospisu podejmuje on.