Każdy stomatolog w swoim gabinecie troszczy się o najlepszą jakość usług i przez to cały sprzęt, który używa jest albo jednorazowy, albo wysterylizowany – na przykład wiertła.

szczoteczka

Autor: Janpol
Źródło: Janpol

dentysty

Autor: Barney Moss
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy stomatolog (propozycje) pracuje od początku na swoje dobre imię oraz uznanie. Jego atut zawiera się w najlepszej jakości usług. Gdy pacjenci są zadowoleni, to polecają swego stomatologa rodzinie oraz znajomym. Dlatego każdy stomatolog – poznaj więcej zabiega o to, aby jego praca była wykonana profesjonalnie i aby przykładowo po kilku dniach nikomu nie wypadały plomby. Dba też o sterylność wszelkich urządzeń, z którymi ma kontakt pacjent. Jeżeli chodzi na przykład o ślinociąg, to z reguły jego zakończenie jest jednokrotnego użytku i wymieniane dla każdego kolejnego pacjenta. Jeżeli jednak chodzi o wiertła stomatologiczne, to są one zbyt drogie, aby wymieniać je po każdej osobie. Wiertła trzeba w takim razie obowiązkowo sterylizować. Dlatego każdy stomatolog powinien posiadać autoklaw. Profesjonalny gabinet musi mieć co najmniej kilka zestawów wierteł. Najlepsze są te z diamentów, ale jeżeli porównujemy jakość, to nie ustępują im wiertła stalowe i te zrobione z węglika spiekanego. Najważniejsze, by wiertła stomatologiczne posiadały stosowne certyfikaty, które potwierdzają wysoką jakość wykonania oraz dopuszczają na rynek.

Nie zapominajmy, że będą one miały kontakt z jamą ustną i śliną pacjenta, a tak dość łatwo można zarazić się chociażby żółtaczką typu C. Zatem bezpieczeństwo jest priorytetową kwestią.