Posiadanie przez nas potomstwa jest niewątpliwie marzeniem sporej części naszego społeczeństwa. Jest to bowiem w pewnej mierze nasza samoistna kolej rzeczy, która ma miejsce w ciągu naszego życia. Niestety w pewnych wypadkach zdarzają się sytuacje niepłodności pary, co niewątpliwie przekreśla ich możliwości na posiadanie potomstwa przy użyciu naturalnych metod zakładania rodziny.

in vitro

Autor: David Santaolalla
Źródło: http://www.flickr.com
Sztuka lekarska nie pozostaje jednak obojętna na tego rodzaju zapotrzebowanie społeczeństwa, czego efektem jest opracowana i częściej stosowana znana metoda, jaką jest zapłodnienie in vitro. Jest to metoda, która otwiera przed nami szerokie możliwości leczenia bezpłodności par. Niemniej jednakże w dalszym ciągu słychać sporo głosów krytycznych, które wypowiadają się absolutnie negatywnie na temat tego sposobu leczenia. Chociaż w większości wypadków jest – (laserowa korekcja wzroku – informacje) ona zupełnie zdrowa i bezpieczna dla matki, jak i dla dziecka, to jednak wciąż rodzi wiele emocji. Z jakiej przyczyny zatem ten przedmiot jest tak niezmiernie gorąco rozważany?

Na początku trzeba pokrótce opisać zapłodnienie in vitro. Jest to zabieg, który w swojej podstawie opiera się na nienaturalnym doprowadzeniu do połączenia się komórek jajowych z nasieniem mężczyzny. Jest to tak zwana technika rozrodu wspomaganego, jaka w sporej mierze opiera się na zapłodnieniu pozaustrojowym. Istotnym źródłem kontrowersji wobec takiego rozwiązania jest nieodzowność wykorzystania wielu embrionów, co jest niebywale krytykowane przez przedstawicieli branży także medycznej, jak i etycznej (poznaj tutaj na ).

W tym miejscu wskazane jest także odnotować, że zapłodnienie in vitro w szeregu przypadków stosowane jest (http://www.rajsoczewek.pl/ray-ban) jako ostateczna metoda na zwalczenie trudności bezpłodnej pary. Istnieje bowiem kilka innych terapii, które także mogą wywołać spodziewany efekt. Niestety coraz częściej spotykamy się z wypadkami niepłodności mimo zastosowania skutecznego leczenia. W takich wypadkach zapłodnienie in vitro wydaje się być wyłączną racjonalną metodą posiadania potomstwa. Zdecydowanie się na tego typu zabieg jest przede wszystkim kwestią subiektywną, która musi zostać w razie potrzeby pod każdym względem przez nas rozważona. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy w takim razie potępiać par, jakie zdecydowały się na taki krok.