Trathlon to niesłychanie znojny i mocny sport dla prawdziwych twardzieli. Jest to stosunkowo młoda dyscyplina, która łączy w sobie trzy dziedziny sportowe – pływanie, bieganie na czas oraz kolarstwo. Aby uprawiać triathlon należy być mocarnym i wytrzymałym, konieczne jest też akuratne przygotowanie i triathlon trening, albowiem wykonywanie triathlonu angażuje każde grupy mięśni.

pływanie

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
W triathlonie liczy się oczywiście czas – zwycięża ten zawodnik, jaki w najkrótszym okresie ukończy wyścig oraz pomyślnie przejdzie przez każde trzy etapy zawodów. W triathlonie nietrudno o dyskwalifikacje, zatem startując w tych zawodach koniecznie należy zapoznać się z bieżącymi normami. Niedozwolone jest przykładowo posiadanie innych elektronicznych wyposażeń niż zegarek. Na etapie pływania nie można korzystać z żadnych urządzeń i sprzętów pływackich, takich jak płetwy. Najdłuższy obręb zawodów to trasa (Rowery górskie MTB 26) kolarska, w trakcie jakiej staruje się na rowerach szosowych lub czasówkach. Warto więc się do takiego wysiłku przygotować. Ci zawodowcy wiedzą jak to zrobić .

kolarstwo górskie

Autor: Kimon Berlin
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatnim cyklem zawodów jest bieganie, wskazane jest pamiętać, że niedozwolone jest bieganie bez butów. Jak więc jasno widać, triathlon to faktycznie wymagający sport [bryczesy dla jeźdźca] – dla ludzi hartownych, ambitnych i potrafiących borykać się ze swoimi niedoskonałościami. Chociaż w zawodach tych każdy może wziąć uczestnictwo, jednakże konieczne jest dobre przygotowanie. Trening przygotowujący do triathlonu winien być odpowiednio dostosowany do każdego zawodnika, w zależności od tego czy ktoś jest amatorem bądź ma już za sobą pierwsze zawody triathlonowe. Ci trenerzy wiedzą jak dobrać odpwiedni plan .

Jeżeli regularnie będziemy ćwiczyć i trzymać się ustalonego harmonogramu, to z pewnością świetnie przygotujemy się do zawodów. W Internecie możemy odkryć niemało wartościowych rad i przykładowe harmonogramy, jakie pomogą nam przygotować się do zawodów. Porad możemy szukać również u profesjonalistów, którzy mają doświadczenie w tej dziedzinie sportowej.