Sportowcom nie trzeba objaśniać tego, jak ważne jest, by do każdego bez wyjątku treningu pozostawali jak najlepiej przygotowani. Tylko bowiem wtedy mogą mieć przeświadczenie, że dla przykładu szczegółowe przygotowanie do triathlonu to podstawa do tego, by sobie nie zaszkodzić. Szczególnie, że jest to wymagająca dyscyplina. Przede wszystkim trzeba zaplanować, w jaki sposób ma wyglądać określony zestaw ćwiczeń dzięki jakiemu w pełni można chwalić się potem sukcesami oraz nie narażać na kontuzje.

bieganie

Autor: Funk Dooby
Źródło: http://www.flickr.com
Rozsądnie będzie wobec tego wyszukać eksperta, który sprawdzi Naszą formę i dobierze trening optymalny do tego, co moglibyśmy robić. Kiedy ktokolwiek planuje wzięcie udziału w zawodach triathlonowych to musi wiedzieć, że najlepszy jest sześciotygodniowy trening do triathlonu dla amatorów. Harmonogram ten jest przygotowany dla osób, jakie wcześniej nie były aktywne sportowo. Spory nacisk będzie kłaść się na subiektywnie odczuwany wysiłek. Są trzy strefy. Pierwsza odwołuje się do joggingu, druga do truchtu, a trzecia dotyczy biegu tak jak na zawodach.

Amator – triathlonista może zająć się trzecią strefą wtedy, gdy będzie mieć już wyrobioną formę oraz gdy trener uzna, że będzie to dla niego bezpieczne. O ile sportowiec będzie przygotowywać się do uczestnictwa w triathlonie dokładnie na fundamencie tego planu to może mieć pewność, że wszystko potoczy się dokładnie w ten sposób, jak mu na tym będzie zależeć. Nie będzie miał potrzeby się przejmować o swoją kondycję oraz w trakcie zawodów uzyska dobre noty. Należałoby więc skoncentrować się na treningu wprost dopasowanym do posiadanych umiejętności. Jeśli to będzie dopilnowane to niczym więcej nie ma potrzeby się martwić. Będziemy widzieć, że odniesiemy sukces.

Co więcej, w krótkim czasie okaże się, że w kolejnej dyscyplinie sportu doskonale sobie poradzimy. Taka dyscyplina, ale i każda inna domaga się tego, żeby rozsądnie rozporządzać własnymi siłami i obserwować swoje ciało. Jedynie w ten sposób można chwalić się doskonałą kondycją oraz jasno widzieć, jakie ma się postępy. Opłaca się wobec tego odnaleźć trenera, jaki od pierwszych chwil będzie Nam doradzać i dzięki któremu prędko poczujemy się pewnie w nowej dyscyplinie sportu, którą planujemy trenować. Systematyczność w treningach a także rozsądne nastawienie są tym, o czym musimy wiedzieć.