Test ciążowy po raz kolejny wykazuje pojedynczą kreskę, a w tobie narasta niepokój. Na szczęście bezpłodność można skutecznie leczyć.
Kłopoty z zajściem w ciążę są kobiet powodem ogromnego stresu.

magnez
biegam

Autor: Dave Wright
Źródło: http://www.flickr.com
Należy jednak pamiętać, iż niepłodność nie jest obecnie wyrokiem – można ją z sukcesem leczyć. Pierwszym znakiem alarmowym, jaki powinien cię skłonić do wizyty u medyka, jest rok bezowocnych starań o dziecko.

Po przestudiowaniu tego wpisu, polecam test sibo warszawa odmienne wiadomości na prezentowany temat, które okażą się nie mniej zajmujące.

Jeżeli w tym okresie ty ani twój partner nie wykorzystywaliście żadnej antykoncepcji jak też współżyliście z częstotliwością przynajmniej 4 razy w tygodniu, lekarz orzeknie bezpłodność jak też zacznie szukanie jej przyczyn. Miej na względzie, że diagnostykę bezpłodności prowadzi się równolegle u obojga małżonków. Doktor może wówczas zalecić tak zwany test na płodność.

Ażeby ustalić przyczyny bezpłodności, kobieta powinna poddać się badaniom ginekologicznym (wyjątkowo istotne będzie USG organów rodnych), badaniom hormonów jak też zrobić cytologię. Co więcej lekarz będzie śledził owulację. Jeśli wyniki wszelkich tychże badań są prawidłowe, kobietę doktor skieruje na histeroskopię i na rentgen (sprawdź to) narządów rodnych, by skontrolować, czy drożne są jajowody. Może się również okazać, iż zapłodnienie u konkretnej pary nie będzie możliwe ze względu na zupełny brak plemników w spermie mężczyzny albo nieodwracalnie zatrzymaną owulację u współmałżonki.

Wtedy dopuszcza się wykorzystanie nasienia anonimowego dawcy udostępnianego przez bank spermy albo zapłodnienie komórki jajowej pobranej od innej kobiety (może być to dawczyni anonimowa czy też osoba z rodziny kobiety.