Brzemienność to niezwykle magiczny okres. Najmocniej rzecz jasna dotyka to kobietę, gdyż odczuwa ona ruchy maleństwa i jej ciało wygląda inaczej niż wcześniej.

Jesień, kolorowe liście

Autor: sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Jednak w ostatnich latach też ojcowie pragną aktywnie brać udział w tym cudzie.
Materac Dejmos

Autor: Janpol
Źródło: Janpol
sporty
Zauważalna jest w ostatnich latach moda na aktywne ojcostwo. Tatusiowie mają prawo brać urlop rodzicielski i od pierwszych dni życia swego potomka uczestniczą w zajmowaniu się nim – kąpią go i zabawiają. Są też tacy partnerzy, którzy chcą znajdować się przy porodzie. Chcą wspierać swoją partnerkę, trzymać ją za rękę, a później nawet mają ochotę odciąć pępowinę. Prawda, nie każdy pan jest na tyle mocny, żeby to przetrwać, ale są tacy, którzy nie mdleją na widok krwi i dają radą. By móc być przy porodzie trzeba przejść kurs w szkole rodzenia. Jest to bardzo istotne, gdyż później w kluczowym momencie partner może być ogromnym wsparciem. Pomaga należycie oddychać oraz wspiera w seriach skurczów. Jeśli na przykład jesteśmy z Pomorza i zainteresowała nas szkoła rodzenia Gdańsk ma dużą ofertę dobrych oddziałów. Będziemy mogli pojechać tam i porozmawiać z fachowcami na temat szkolenia. Ocenimy wtedy czy ich oferta spełnia nasze oczekiwania. Jeżeli tak, to będziemy w stanie rozpocząć szkolenie razem z innymi przyszłymi rodzicami.

Na szkoleniu powoli przestudiujemy wszystkie fazy porodu. Będziemy mogli zadawać mnóstwo pytań i otrzymamy na nie fachowe odpowiedzi.

Hej, sprawdź to nutrof total, jeśli dotąd nie wiesz o tej niesamowitej stronie a upewnisz się, że okaże się ona dla Ciebie bardzo użyteczna.

Dzięki temu mniej będziemy się obawiać tego wielkiego momentu.