Jeżeli myślisz, że prowadzenie jakiejkolwiek działalności gospodarczej bez przeprowadzania jednocześnie różnych działań marketingowych jest skazane na klęskę, to jesteś w olbrzymim błędzie.

Funkcjonuje wiele placówek, jakie mają prawny zakaz promowania się, a pomimo tego doskonale sobie na rynku radzą.
Nie dość tego, są ustawowe restrykcje odnoszące się do osób, które mogą w tego typu placówkach pracować.

Niniejszy materiał jest dla Ciebie interesujący? Jeśli tak to, przeczytaj też podobne serwisy (http://www.odoklinika.pl/pomoc-osobie-uzaleznionej-od-alkoholu/), które posiadają informacje na omawiany wątek.

I mogłyby to być tylko osoby, jakie zakończyły wyższe studia na konkretnym kierunku. Dodatkowym wymogiem przy prowadzeniu tego typu działalności jest wymóg otrzymania pozwolenia, które otrzymuje się od wojewódzkiego inspektora. Poza tym jedna osoba nie może posiadać sieci liczniejszej niż cztery apteki (nasz odsyłacz). 25 czerwca 2017 roku zaczęła obowiązywać nowelizacja rozporządzenia prawo farmaceutyczne, w jakiej jest mowa o kolejnych restrykcjach dla posiadaczy opisywanych punktów sprzedaży. Kolokwialna nazwa takiej poprawki to apteka dla farmaceutów. Należałoby wspomnieć, że nowe przepisy prawne będą obowiązywały jedynie nowe apteki i mają ukształtować rynek na kolejne dziesiątki lat.

depresja

Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com
Całość ma kierować do tradycyjnej roli apteki, jaką powinno się traktować jak placówkę ochrony zdrowia, a nie market z lekarstwami. Ponadto wspomniana nowelizacja ma poniekąd wymusić na właścicielach aptek nie posiadających wyszkolenia powiązanego z farmacją zaprzestanie traktowania pacjentów jak urządzenia do zarabiania olbrzymich kwot.

Pacjenci mogliby kupić w aptece tanie lekarstwa nie dlatego, że właściciele aptek posiadają ich całą sieć, a z tego powodu, że polski sejm wprowadził parę lat temu ustawę refundacyjną.