Każdy nasz zmysł jest nam bardzo potrzebny do normalnego funkcjonowania. Jednak twierdzi się, że to wzrok jest najważniejszy, ponieważ jego utrata wywołuje duże utrudnienia w życiu oraz wykonywaniu nawet prostych rzeczy.

Przygotuj swoje zdrowie na sezon narciarski

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Zatem dbajmy o wzrok.
Duży odsetek osób na naszej planecie nosi okulary (www.rajsoczewek.pl/ray-ban). Nikogo już to nie zaskakuje.

Jeśli nie masz pewności, czy umieszczone na niniejszej witrynie wiadomości są wystarczająco dokładne, to zobacz źródło (https://welldent.wroclaw.pl/uslugi/implanty-wroclaw/), które posłużyło do zredagowania tego artykułu.

W poprzednim wieku dały o sobie znać natomiast nowe choroby oczu, które stały się stosunkowo uciążliwe. Często prowadzą one choćby do ślepoty. Należą do nich przykładowo jaskra lub zwyrodnienie plamki żółtej. Ta ostatnia przypadłość nazywa się też AMD (ang. Age Ralated Macular Degeneration). Jest to niezwykle przykra choroba. Pojawia się z wiekiem. Mówi się, że nawet 30% ludzi powyżej 70. roku życia może cierpieć na zwyrodnienie plamki żółtej.

masaż

Autor: domzdrowia.pl
Źródło: http://www.domzdrowia.pl
Szczęśliwie współczesna medycyna rozwija się już na tyle szybko, że potrafimy walczyć z taką przypadłością. Usuwa się ją przy pomocy lasera 2RT, który odnawia siatkówkę oka. Taki typ lasera jest nadzwyczaj delikatny i nie wywołuje żadnych uszkodzeń, ani skutków ubocznych. Toteż przy jego zastosowaniu możemy prawie całkowicie zniwelować początkowe fazy choroby, które ocali chorego przed późniejszą, całkowitą utratą zdolności widzenia. Dlatego tak istotna jest profilaktyka oraz częste wizyty u lekarza.

Mówi się, żeby osoby, które skończyły już 50 lat, sprawdzały swój wzrok u doktora raz w roku lub nawet częściej jeżeli takie będzie polecenie lekarza.