Coraz więcej osób biega, co możemy zaobserwować na każdym kroku. Z jakiego powodu? Dla lepszej formy, chwili odprężenia, udowodnienia sobie i innym, że sprostają zadaniu.
Dodatkowo to tani sport, albowiem aby biegać niekonieczne są długie szkolenia czy profesjonalne oprzyrządowania. Powinniśmy posiadać jedynie dobre buty, wygodne ubranie sportowe i… w drogę!

buty

Autor: Clarks
Źródło: Clarks
Zgadza się, szybko zapadający zmrok i zimne poranki mogą sprawić, iż ta forma sportu, jesienią i zimą staje się dla nas swoistym sprawdzianem, ale stosowne przygotowanie do biegania, ułatwi radzenie sobie z pogodą i nie przeszkodzi w trzymaniu się ustalonego planu działania.

Jeśli temperatura spada poniżej zera, zrezygnujmy z wyczerpującego biegu w parku. W takim przypadku trening należy wykonać na hali tudzież ruchomej bieżni. Jeśli jednak wolimy świeże powietrze, wybierajmy odpowiednio oświetlone i bezpieczne miejsca. W zimowych miesiącach dobrze jest również mieć towarzysza.

Będzie nas to motywowało i spowoduje, iż czas będzie przyjemniej biegł o tej monotonnej porze. ”Kopa”do działania zapewnią również urządzenia elektroniczne Garmin, które dostarczają informacji o realizacji swojego celu – tutaj przeczytasz więcej. Firma Garmin, która wprowadziła do sprzedaży pierwsze urządzenia GPS dla osób

jogging

Autor: Leo-setä
Źródło: http://www.flickr.com

aktywnych fizycznie, urządzenie do joggingu stworzyła zarówno dla profesjonalnego sportowca jak i amatora.

Do biegania w zimie przydadzą się buty zimowe z grubszą podeszwą – http://skalnik.pl/obuwie_221.html. W sklepach internetowych jak i stacjonarnych znajdziemy wysokie buty do biegania, przeważnie są ocieplane lub odpowiednio wzmacniane. Naszą uwagę powinny przykuć elementy odblaskowe (znajdujące się zwykle przy kołnierzyku, butach) oraz kontrastowe wstawki, które zapewniają nam bezpieczeństwo na drogach i ścieżkach.

Ubierzmy się na cebulkę, zwracając uwagę na jakość tkanin i wygodę – to poprawi nam komfort ćwiczeń. Postarajmy się o kurtki, spodnie czy skarpety wykonane z oddychającej tkaniny, która odprowadza wilgoć ze skóry i szybko schnie, toteż i my i nasza odzież nie jesteśmy skąpani w pocie. Dobra jakościowo odzież na trening to wydatek, który się opłaca.