Jeszcze kilka lat temu statystyczny obywatel naszego kraju łykał lekarstwa tylko przepisane przez doktora. Ewentualnie podreperował organizm witaminami. Dziś jego apteczka jest wręcz przeładowana. Kupuje już nie tylko w punktach aptecznych, ale też w… dyskontach.

To oznacza, że jesteśmy społeczeństwem lekomanów?
Reklamy, którymi są obsypywani obywatele naszego kraju w TV i radiu, przekonują do zakupu określonego leku. Często to suplementy czy preparaty witaminowe. W zależności od pory roku reklamowane są tabletki na utratę wagi, tabletki na podniesienie odporności, leki na grypę, tabletki na złe samopoczucie. A i one bywają bardziej rozdrabniane – syropy na kaszel mokry, suchy; tabletki na cellulit, powstrzymanie łaknienia. Największą sławą cieszą się tabletki na ból i preparaty witaminowe. Niestety tu także wybór nie należy do łatwych – tabletki na ból zatok, stawów, brzucha itd.. Witamina C, B, zestawy multiwitaminowe.

Napisaliśmy dla Ciebie bardzo fascynujący artykuł, więc nie czekaj dłużej tylko odwiedź nas (https://sosushi.pl/restauracja-sushi-baranowo), a zapewne znajdziesz ciekawe informacje na omawiany temat.

Reklama pokazuje obywatelom naszego kraju gamę towarów, z których mają szansę wybierać bez dużym trudności.

(ogólnie o lekach)

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
A co sądzą o tym medycy? Wielu sądzi, że suplementy nie mogą zaszkodzić, lecze i nie we wszystkim pomogą. Spora część stawia na tradycyjne podejście – leki farmakologiczne + zdrowe odżywianie. Na świecie powstało jednak mnóstwo firm produkujących leki i okazuje się, iż nawet tych na receptę jest niewyobrażalną ilość.

Zaciekawiony tematem? Czytaj o nim znacznie więcej. Dlatego użyj adresu, jaki przeniesie Cię na serwis! Zapraszamy!

Częstokroć bardzo są zróżnicowane cenowo. Tu pomocną dłoń mogą podać lekarze lub aptekarze, którzy pokazują zamienniki. Okazuje się, że lek o identycznym składzie, lecz wytworzony przez dwie odmienne firmy, może może mieć niższą cenę nawet o pięćdziesiąt procent.

Co więc wybrać – reklama czy opinia lekarza?
Najlepszym wyjściem jest równowaga. Jeśli chorujący potrzebuje mocnych lekarstw, powinien natychmiast pójść do lekarza.

Jeżeli trapi go lekki ból brzucha, może samodzielnie zakupić tabletki w punkcie aptecznym (albo – jak coraz częściej się zdarza – nawet w hipermarkecie). Witaminy czy suplementy również nie będą złe, jeżeli będą podawane zgodnie z umieszczonymi na opakowaniu wytycznymi. Przede wszystkim ważny jest zdrowy rozsądek.