Którą? Otyłością. Wielu ludzi nie tylko w dojrzałym wieku, lecz też dzieci czy młodzieży dotyka ten kłopot. Niestety odrobinę bagatelizuje się ten kłopot, a następstwa otyłości mogą być naprawdę bardzo groźne dla zdrowia.
Skąd to się bierze? Przede wszystkim brak ruchu i siedzący tryb życia – to najwięksi sprzymierzeńcy nadwagi, no i to jasne nader obfitująca w tłuszcze dieta.

Szpital Nouvel Hopital d’Estaing

Autor: Reynaers Polska
Źródło: Reynaers Polska
lekarze biją na alarm – coraz więcej nastolatków i dzieci w wieku szkolnym zmaga się zarówno z nadwagą jak również otyłością. Szkolne sklepiki funkcjonują jednakże własnym trybem i proponują dzieciom w przeważającej części niezdrowe przekąski.

Poszukujesz ekstra wiadomości, żeby pogłębić swą wiedzę na ten temat? Zapraszamy do kolejnego artykułu. Znajdziesz go na portalu (http://www.animalab.pl/) pod linkiem.

Wychowanie fizyczne dwa, czy trzy razy na tydzień po godzince – to stanowczo za mało, aby wykluczyć ten kłopot. Kilkunastominutowe ćwiczenia nie zlikwidują go, jeśli nastolatkowie dalej będą nieodpowiednio się odżywiać. Zwiększenie ilości zajęć ruchowych mogłoby przynieść niedużą tylko poprawę, gdyż Ci, którzy nie lubią ruchu i tak się swoimi wymówkami z tego wykręcą. Warto zatem propagować i namawiać do zmiany zarówno stylu życia, jak i sposobu odżywiania. Do regularnego ćwiczenia ciała nie warto nikogo przymuszać, gdyż to nie na tym polega. Rodzicu, udowodnij własną postawą, że systematyczne ćwiczenia można polubić – przykład musi wyjść od nas. Jeśli my będziemy w ruchu spędzać wolny czas, a nie przed komputerem, dzieci będą nas naśladować.

Uczyńmy co w naszej mocy, by przeciwdziałać tej cywilizacyjnej epidemii.

Czy ta tematyka Cię pasjonuje? Jeżeli tak, to przejrzyj link (https://optyk.wroc.pl/oferta/optometria/), pod którym odnajdziesz potrzebne Ci dane – zobacz, że Cię zainteresują na długi czas.

Wielka otyłość w młodym wieku skutkuje mnóstwem chorób w późniejszym czasie, bardzo przykro więc dzieci czy młodzież na to narażać.