Wszyscy przyszli rodzice pragną, by ciąża zakończyła się szczęśliwym porodem zdrowego potomka.
Jednak w obecnych czasach, gdy coraz więcej par ma kłopoty z zajściem w ciąże, ważne dla nich jest, żeby skrupulatnie obserwować rozwój dziecka.

Badania pierwszego i drugiego kwartału są opłacane przez NFZ dla tych pań, które zaliczają się do grupy wskazań takich jak skończony 35 rok życia, lub rodzinne występowanie schorzeń genetycznych. Jeżeli pacjentka nie spełnia kryteriów refundacji, badania prenatalne ma możliwość wykonać odpłatnie. kobiety brzemienne są poddawane wielu badaniom w rozmaitych miesiącach ciąży. Pierwszy etap badań prenatalnych ma zakres przesiewowy i rozstrzyga, czy są podejrzenia wystąpienia nieprawidłowości i nie wiążą się z żadną ingerencją. Podwyższone niebezpieczeństwo w owym wypadku oznacza tylko, że badania przesiewowe nie starczają.
Plaża nad Bałtykiem

Autor: MVolkmann
Źródło: http://www.flickr.com

gabinet - perspektywa

Autor: Comrade Foot
Źródło: http://www.flickr.com
Badania prenatalne w ciąży to badania zarodka realizowane jeszcze w czasie jego rozwoju wewnątrz macicy. Zamysłem testów jest wykluczenie uszkodzeń rozwojowych u nienarodzonego dziecka, a przy ich potwierdzeniu, możliwe podjęcie leczenia. Jeśli nie jest realne leczenia przed porodem, stwierdzenie wady przynosi możliwości opracowania leczenia od razu po urodzeniu. lekarze mogą też wykonać operację w niedługim okresie po urodzeniu dziecka. Dzieje się tak przede wszystkim w przypadku krytycznych i ciężkich defektów serca.

Znając wadę dzięki badaniom, zespół medyków ma więcej czasu na przygotowanie stosownego schematu postępowania.
Badania przedporodowe wykonuje się po to, żeby ofiarować potomkowi szanse na zdrowe i lepsze życie.